Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gospodynie wiejskie i radni również pompowali dla ciężko chorego półtorarocznego Wojtka {►FILMY} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Gospodynie wiejskie i radni również pompowali dla ciężko chorego półtorarocznego Wojtka {►FILMY}
09-06-2020 09:57   Janusz Ludwiczak
Po strażakach i policjantach wyzwaniu "#GaszynChallenge" podjęły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie, a także kostrzyńscy radni.

Jak już informowaliśmy akcja "#GaszynChallenge" polega na wykonaniu 10 pompek, wpłacie 5 złotych na konto Wojtusia i nominowaniu kolejnych. Wyzwaniu podjęli się już strażacy z wszystkich trzech jednostek w gminie oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Strażacy z OSP Brzeźno nominowały do kolejnego etapu panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które bez problemu wykonały 10 pompek lub przysiady.

– To były pompki damskie, niestety prawdziwe są dla mnie za trudne, dlatego podziwiam koleżanki z koła, które dały radę je zrobić. Byłam zaskoczona tą nominacją, ale pomaganie cieszy. Mały Wojtuś otrzymał od nas również wsparcie finansowe, razem wpłaciłyśmy 330 złotych – powiedziała Iwona Dopierała, przewodnicząca Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie.

"Gosposie" z Brzeźna do "#GaszynChallenge" nominowały Koło Gospodyń Wiejskich w Gułtowach i z Siedleczka oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Brzeźnie.

W akcji wzięli również radni gminy Kostrzyn: Beata Jankowiak, przewodniczący Grzegorz Banaszak, Arkadiusz Bilski, Szymon Frąckowiak, Przemysław Kubiak, Piotr Kotarski, Marek Kowalski, Szymon Nadolny i Mikołaj Stasinski.

Rada Miejska Gminy Kostrzyn nominowała wszystkich sołtysów, a także Zakład Komunalny i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie.

Półtorarocznego Wojtuś Howis cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dla chłopca jest lek za ponad 9 milionów złotych. Zbiórka dla chłopca ruszyła cztery miesiące temu jednak przez pandemię rodzice stracili nadzieję na ratunek. Z pomocą przyszedł Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który zapoczątkował akcję "#GaszynChallenge", polegającą na wykonaniu 10 pompek, wpłacie 5 złotych na konto Wojtusia i nominowaniu kolejnych.

Aktualizacja: Koło Gospodyń Wiejskich w Gułtowach również wykonało już zadanie. Do kolejnego etapu nominowany został m.in. proboszcz parafii w Gułtowach i piłkarze GKS Gułtowy.


Fot: Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie, Gmina Kostrzyn

ZOBACZ TAKŻE: Burmistrz Szymon Matysek nominowany do #Hot16Challenge2

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

maj

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Błękitni Owińska

16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: