Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łowili nielegalnie ryby - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Łowili nielegalnie ryby
08-06-2020 07:45   Janusz Ludwiczak
Kostrzyńscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Rybackiej trzykrotnie ujawnili nielegalny połów ryb ze stawów hodowlanych w Siedlcu. Okazuje się, że samo wejście w rejon zbiorników wodnych, w których jest hodowla ryb jest niedozwolone. Za złamanie zakazu grozi kara mandatu do 500 złotych.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komisariatu Policji w Kostrzynie oraz funkcjonariusze Straży Rybackiej trzykrotnie ujawnili nielegalny połów ryb oraz kradzież na stawach hodowlanych w Siedlcu. Sprawcy zostali ukarani 500-złotowym mandatem. Sprawa trafi również do sądu.

Okazuje się, że niedozwolone jest również samo wejście w rejon stawów rybnych.

– Samo wejście do obrębu hodowlanego bez zezwolenia jest karane mandatem do 500 złotych – przypomina st. asp. Tomasz Kasprzak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie.


R E K L A M A

Fot: Komisariat Policji w Kostrzynie

Komentarze (4)

04-07-2020 08:04:42
Racja
Zgadzam się z Gościem. Nie w Polsce takie rzeczy. Może we Francji albo w Anglii sprawdzi się otwarcie prywatnej posesji dla zwiedzających. W Polsce ludzie zasyfia teren śmieciami, zaczną chodzić nie tam, gdzie chce właściciel, mieć pretensje że trawa nie przycięta, a na końcu złośliwie niszczyć to, co zbuduje właściciel w miejscu, które im się nie spodoba. Taka mentalność u większości tego narodu. Walić mandaty, szkoda, że takie niskie. To samo z przestrzeganiem przepisów drogowych. To społeczeństwo rozumie tylko, kiedy dostaje po głowie. Mandaty za każde wykroczenie powinny być 10 razy wyższe.
04-07-2020 00:29:51
Gość
Kolego MAX poczytaj troszkę Ustawę o Rybactwie Śródlądowym i zrozumiesz co to obręb hodowlany itp... To ja przyjdę będę chodził sobie po twojej posesji lub mieszkaniu mogę? Więc niech sobie będą w około ptaki, cuda niewidy Zakaz jest Zakazem i samo wejście na stawy jest wykroczeniem.
08-06-2020 18:22:13
Mariusz R
Za głupi spacer 500 zł? śmiech na sali XD
08-06-2020 08:05:26
Max
Nie do końca rozumiem logikę zarządców tych terenów - bo o ile kradzież ryb to postawa godna potępienia, to przebywanie na terenie stawów, pojedynczych osób, spacerujących rodzin, czy często też przyrodników hobbystów (wokół tych stawów powstała bardzo ciekawa tkanka ptactwa wodnego), jest dla mnie niezrozumiałe i uważam to za szczególną nadgorliwość. To są piękne tereny, mające piękną historię i zasymilowane ze społecznością. W ogóle, uważam, że tak samo zakaz wstępu na teren np. Stadniny Koni Iwno też jest absurdalny. Kierownictwo powinno trochę wyluzować.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Mistrzostwa Gminy Kostrzyn w Tenisie Stołowym

28

mar

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie
- wybory sołtysa

01

kwi

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 20.03. w sekretariacie MGOK

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - WKS Owieczki

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna powstać farma fotowoltaiczna?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: