Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przed cmentarzami zebrano ponad 3,4 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przed cmentarzami zebrano ponad 3,4 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich
06-11-2018 00:08   Janusz Ludwiczak
3 411 złotych 18 groszy, czyli o blisko tysiąc złotych więcej niż rok temu udało się zebrać podczas kwest przed cmentarzami w Kostrzynie, Czerlejnie, Siekierkach i Gułtowach. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

W ostatni weekend października przed kościołem NMP Wniebowziętej w Czerlenie oraz we Wszystkich Świętych przed cmentarzami w Kostrzynie, Siekierkach i Gułtowach członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań już po raz trzeci zorganizowali kwestę na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich. W sumie udało się zebrać na terenie całej gminy 3 411,18 zł.

– Wspólnymi siłami Czerlejna, Siekierek, Kostrzyna i Gułtów udało się zebrać 3.411,18 zł! Ubiegłoroczna kwota została więc pobita o prawie 1 tysiąc złotych. Wiaruchna - z całego serca dziękujemy! Jesteście wielcy i wspólnie dokonujemy wspaniałych rzeczy - dla tych, którzy nie wahali się poświęcić swego życia dla Polski. Dziękujemy – informuje Agnieszka Augustyn, sołtys Czerlejna.

Kwesty na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich były prowadzone przez członków Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań oraz wolontariuszy w całej Wielkopolsce, m.in. w Poznaniu przed cmentarzami Junikowo, Górczyn, Miłostowo, Nowina, a także w Swarzędzu, Stęszewie, Suchym Lesie, Wrześni i Miłosławiu, a także w Środzie Wielkopolskiej, Kleszczewie i wielu innych miejscowościach. Łącznie kwestowało ok. 800 osób w ponad 130 miejscowościach, również po za granicami Wielkopolski (m.in. w Żninie). W sumie udało się zebrać 303 280 złotych, a przez dziesięć lat prowadzonej akcji ponad 950 tys. zł.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W tym roku akcja jest szczególna ze względu na przypadającą 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-11-2018 02:34:41
Kibol
Z tego co wiem to 950 tys. było zebrane do tego roku.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

15:30
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Liga Tenisa Stołowego

16:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

24

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

26

paź

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
"Sobota dla zdrowia" - bezpłatne badania profilaktyczne:
pomiar ciśnienia, badanie EKG, poziomu cukru we krwi, porady dietetyka, konsultacje neurologiczne i okulistyczne

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: