Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koła Gospodyń Wiejskich mogą liczyć na dotacje od 3 do 5 tysięcy złotych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Koła Gospodyń Wiejskich mogą liczyć na dotacje od 3 do 5 tysięcy złotych
24-05-2020 22:38   Janusz Ludwiczak
Podobnie jak w latach ubiegłych przedstawicielki najstarszych organizacji społecznych będą mogły ubiegać się o dofinansowanie prowadzonych działań.

Od 2018 roku Koła Gospodyń Wiejskich mogą wnioskować w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację w wysokości od 3 do 5 tysięcy złotych.

– Kwota ta uzależniona jest od liczby członków tworzących dane koło. Dla koła liczącego nie więcej niż 30 osób przewidziano dotacje w kwocie 3 tys. zł, jeśli liczba członków mieści się w przedziale od 31 do 85 osób koło otrzymuje 4 tys. zł, natomiast powyżej 85 członków – 5 tys. zł – wyjaśnia Magdalena Bilińska z Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W tym roku w budżecie państwa przewidziano 40 milionów złotych na działalność kół gospodyń wiejskich. A na jaką działalność organizacje mogą otrzymać dofinansowanie?

– Obecnie ustawa dotycząca dotacji dla kół gospodyń wiejskich oczekuje na podpis Prezydenta RP. Po podpisaniu ustawy zostanie wydane stosowne rozporządzenie, które określi termin składania wniosków. Dofinansowanie powinno być przeznaczone na cele określone w ustawie o kołach gospodyń wiejskich, a są to m.in. zadania związane z działalnością społeczno-wychowawczą, oświatowo-kulturalną oraz na działania związane z rozwojem kultury ludowej, w szczególności lokalnej i regionalnej – zaznacza Magdalena Bilińska z Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W Polsce działa ponad 9 tysięcy kół gospodyń wiejskich, z czego w samej Wielkopolsce zarejestrowanych jest obecnie 1382 kół gospodyń wiejskich.

W 2018 roku w Wielkopolsce z pomocy skorzystało 838 kół gospodyń wiejskim, które otrzymały łącznie prawie 3 miliony złotych. W samym powiecie poznańskim 19 kół gospodyń wiejskich otrzymało pomoc finansową na łączną kwotę 60 tysięcy złotych. Rok temu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznała dofinansowanie aż 1340 wiejskim organizacjom, które otrzymały w sumie 4 mln 984 tys. zł.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
10

sie

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

15

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Złotów

16

sie

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Golęczewo
- rozpoczęcie sezonu 2020/2021

22

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Szamotuły

23

sie

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - LKS Kicin

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: