Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W maseczkach oddawali krew, by pomóc innym - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W maseczkach oddawali krew, by pomóc innym
15-05-2020 21:12   Janusz Ludwiczak
W Kostrzynie polała się krew i to dosłownie. 37 osób zgłosiło się do kolejnej akcji honorowego poboru krwi. Tym razem ze względu na epidemię koronawirusa obowiązywały środki ostrożności.

W piątek na parkingu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie zaparkował krwiobus, czyli specjalny autobus, w którym można było oddać krew.

Odbyła się kolejna akcja honorowego poboru krwi, jednak w związku z panującą sytuacją epidemiczną związaną z koronawirusem ilość krwiodawców musiała zostać ograniczona.

– Krew mogło oddać maksymalnie 30-40 osób. Wynika to z obostrzeń zarządzenia Ministerstwa Zdrowia i ustaleń Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ludzie mogli oddawać krew w maseczkach lub przyłbicach. Przed wejściem do krwiobusu odbywała się dezynfekcja rąk – powiedział Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących oddać krew i duże zainteresowanie chętnych akcja zostanie powtórzona w kolejny piątek, 22 maja.

Najcenniejszy dar życia zwłaszcza teraz jest szczególnie potrzebny, gdyż w banku krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje aż czterech grup: : 0 Rh +, 0 Rh -, A Rh - i B Rh -. Kończą się również zapasy grup krwi: A Rh+ i B Rh+, a średnia jest ilość grupy AB Rh +.

– Rozpoczęły się operacje w szpitalach, dochodzi do wielu wypadków. Krew tym bardziej jest teraz bardzo potrzebna – zaznacza Ireneusz Hertel z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Kostrzynie.

W sumie do akcji zgłosiło się 37 osób, jednak krew mogło oddać 32 z nich. Wśród krwiodawców byli mieszkańcy gminy Kostrzyn, a także Swarzędza, Tulec, a nawet Poznania. W sumie zebrano ponad 14 litrów krwi dla najbardziej potrzebujących.

Krew można na co dzień oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

20

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Patriot Mieścisko

22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: