Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują ponad 20 km odcinek DK92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wyremontują ponad 20 km odcinek DK92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem
15-05-2020 00:22   Janusz Ludwiczak
Kierowcy poruszając się drogą krajową nr 92 często muszą jechać w głębokich koleinach, zwłaszcza prawym pasem, co powoduje, że auto jedzie prawie jak w torowisku, a po opadach deszczu zalegająca woda zagraża bezpieczeństwu. GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na remont w sumie ponad 20-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 92 od Swarzędza do Starczanowa.

Wielkopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił dwa przetargi na remont drogi krajowej nr 92. Pierwszy z nich obejmuje remont ponad 10 km DK92 na odcinku Swarzędz - węzeł Kostrzyn. Drugi przetarg zakłada modernizację kolejnego odcinka do Starczanowa.

– Celem inwestycji jest remont DK92 na długości w sumie ok. 20 km na odcinkach: Swarzędz – Iwno oraz Iwno – Starczanowo wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu. Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni, równości podłużnej i porzecznej, usunięcia kolein, odnowy oznakowania pionowego i poziomego – informuje Alina Cieślak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W obu przetargach wykonawca będzie miał czas maksymalnie 134 dni od dnia zawarcia umowy na zrealizowanie inwestycji.

Termin składania ofert GDDKiA wyznaczyła do 16 czerwca (w przypadku I odcinka: od Swarzędza do Kostrzyna) i do 17 czerwca (II odcinek od Kostrzyna do Starczanowa).


Komentarze (5)

17-05-2020 21:29:38
Lalka
Super! Moja codzienna trasa do roboty i faktycznie są koleiny jak s....wysyn. Oby jak najszybciej to zrobili i można było jechać jak po masełku.
16-05-2020 08:07:37
PL
Ostatni remont DK92 był w 1996 roku!
15-05-2020 23:37:01
Stary Dziad
Przecież to wszytko robiono 7 lat temu! Nadszedł czas aby znów się ktoś dorobił na państwo wym zaleceniu. Czy już ustalono w którym miejscu będą pobierane próbki asfaltu do oceny jakości nawierzchni? Bo tak było przed laty. I do dzisiaj te miejsca są w doskonałym stanie, a reszta ... każdy widzi.
15-05-2020 10:16:56
Kierowca
Tak jak np. w lewo w Paczkowie
15-05-2020 08:44:03
Stefan kierowca
Uwazam, że istotna rzecza podczas remotu byloby wydłużenie prawo i lewo skretow, żeby nie korkowala się droga jak ma to miejsce obecnie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lis

16:30
Gmina Kostrzyn
XXVII sesja (zdalna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: