Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piłkarze Lechii Kostrzyn, Maratończyka Brzeźno i GKS Gułtowy zagrają dopiero w sierpniu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Piłkarze Lechii Kostrzyn, Maratończyka Brzeźno i GKS Gułtowy zagrają dopiero w sierpniu
15-05-2020 16:47   Janusz Ludwiczak
Sezon 2019/2020 zakończony. Lechiści, Maratończycy i gułtowianie kolejne mecze ligowe rozegrają dopiero od sierpnia. Zapadły decyzje co do rozgrywek piłkarskich w 4 i 5 lidze oraz w klasach okręgowych A i B.

Zawodnicy Lechii Kostrzyn, Maratończyka Brzeźno i GKS Gułtowy ostatnie mecze rozegrali przed przerwą zimową, w pierwszej połowie listopada. Ze względu na epidemię koronawirusa początkowo rozgrywki piłkarskie miały być zawieszone do 29 marca, potem termin ten przesunięto do 26 kwietnia.

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek i tym samym zakończeniu sezonu 2019/2020.

– Sezon 2019/2020 od czwartej ligi został zakończony. Dotyczy to zarówno rozgrywek seniorskich, jak i młodzieżowych. Przyjęto w skali całego kraju zasadę, że przeprowadzone zostaną awanse wśród zespołów, które zajęły najwyższe miejsce. W przyszłym sezonie wszystkie niższe ligi mogą trochę większej – wyjaśnia Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze rozegrają mecze ligowe dopiero w połowie sierpnia, wraz z początkiem nowego sezonu 2020/2021.

–W tej chwili rozpoczęte są przygotowania. Do 15 maja kluby muszą złożyć wnioski licencyjne i pomału będzie nam się kształtował skład wszystkich lig na przyszły sezon – zaznacza Bartosz Aleksandrowicz z WZPN-u.

Jak poinformował Wielkopolski Związek Piłki Nożnej sposób funkcjonowania w niższych ligach nie dał możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań.

To sprawdźmy jak do tej pory grali piłkarze w sezonie 2019/2020.

Po 13 rozegranych jesienią meczach Lechia Kostrzyn znajduje się na 13 z 16 miejsc tabeli V ligi z 13 punktami na koncie, 3 zwycięstwami, 4 remisami i 8 przegranymi oraz bilansem strzelonych bramek i 30 straconych.

Piłkarze Maratończyka Brzeźno są na 9 miejscu (z 14) – 15 punktów, 4 zwycięstwa, 3 remisy i 6 przegranych oraz z bilansem 33 bramek strzelonych i 35 straconych.

GKS Gułtowy również są na 9 miejscu tabeli klasy B (na 12 miejsc) – 9 punktów, 3 zwycięstwa, 0 remisów, 8 przegranych, bramki: 17-34.

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 400 spotkań ligowych i 1007 strzelonych bramek – Maratończyk Brzeźno ma 20 lat


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

26

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: