Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można oddać krew - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Będzie można oddać krew
14-05-2020 00:37   Janusz Ludwiczak
W piątek na parkingu przy "Kostrzyniance" stanie specjalny autobus, w którym będzie można oddać krew, która teraz szczególnie jest bardzo potrzebna. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje aż czterech grup krwi: 0 Rh +, 0 Rh -, A Rh - i B Rh -. Kończą się również zapasy grup krwi: A Rh+ i B Rh+.

Krew będzie można oddać w piątek, w godz. od 8:30 do 14:00 w krwiobusie, który stanie na parkingu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Poznańskiej 33.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną związaną z koronawirusem ilość krwiodawców będzie ograniczona. Jednego dnia krew będzie mogło oddać ok. 30 osób, dlatego akcja zostanie powtórzona w kolejny piątek, 22 maja.

– Rejestracja dawców odbywać będzie się w budynku "Kostrzynianki". W krwiobusie mogą przebywać maksymalnie 4 osoby i personel medyczny. Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować akcji zapisując dawców na konkretną godzinę, w związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość, i nie odkładanie przyjścia na akcję na ostatnią chwilę. Prosimy szczególnie osoby, które potwierdziły swój udział w akcji o przyjście przed południem. Zapraszamy do udziału w akcji również osoby, które oznaczyły, iż są zainteresowane wydarzeniem – wyjaśnia Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Krew będą mogły oddać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Należy wziąć dowód osobisty. Organizatorzy proszą również o zjedzenie śniadania.

Najcenniejszy dar życia zwłaszcza teraz jest szczególnie potrzebny, gdyż w banku krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje aż czterech grup: : 0 Rh +, 0 Rh -, A Rh - i B Rh -. Kończą się również zapasy grup krwi: A Rh+ i B Rh+, a średnia jest ilość grupy AB Rh +.

W związku z prowadzoną akcją organizatorzy proszą o nieparkowanie samochodów na parkingu MGOK "Kostrzynianka".


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum InfoKostrzyn.pl

ZOBACZ TAKŻE: Zebrano 18 litrów krwi dla chorych na hemofilię

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

paź

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Sokoły Kostrzyn Cup
- męski amatorski turniej piłki siatkowej

KOSTRZYN, plac przy Straży Pożarnej
Zbiórka karmy i artykułów dla psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Skałowie
w godz. 9:00-12:00

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełna Rogoźno

31

paź

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GLKS Wysoka

08

lis

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Polonia Poznań

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w gminie Kostrzyn powinny powstać nowe sołectwa: Buszkówiec, Klony i Ługowiny? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: