Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyborczy chaos. Prezydenta będziemy wybierać dopiero w wakacje - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wyborczy chaos. Prezydenta będziemy wybierać dopiero w wakacje
07-05-2020 00:38   Janusz Ludwiczak
W maju nie odbędą się wybory prezydenckie, gdyż według PKW nie jest możliwe ich przeprowadzenie z przyczyn prawnych i organizacyjnych. Głowę państwa będziemy wybierać w wakacje, najprawdopodobniej 12 lipca.

W najbliższą niedzielę mieliśmy wybierać prezydenta na pięcioletnią kadencję. O fotel głowy państwa ubiegało się 10 kandydatów: Robert Biedroń (kandydat Lewicy), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Andrzej Duda (urzędujący prezydent, kandydat PiS), Szymon Hołownia (niezależny), Marek Jakubiak (niezależny), Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Mirosław Piotrowski (niezależny), Paweł Tanajno (niezależny) i Stanisław Żółtek (niezależny).

Ze względu na epidemię koronawirusa wybory miały odbyć się w formie korespondencyjnej. Przygotowywana była specjalna ustawa, która zakładała, że listonosze mieliby do naszych skrzynek wrzucić pakiet wyborczy składający się z karty do głosowania oraz oświadczenie, w którym mielibyśmy podać swoje dane osobowe, w tym numer PESEL.

Zdaniem wielu ekspertów, w tym prawników głosowanie w takiej formie nie byłoby tajne. Po za tym nie wszyscy otrzymaliby pakiety wyborcze, dotyczy to między innymi osób niezameldowanych czy przebywających za granicą. Duże zastrzeżenia budziło również przekazywanie danych osobowych Poczcie Polskiej – firmie, która zajmuje się dostarczaniem listów i przesyłek. Brak stosownych zabezpieczeń narażał nasze dane na wyciek. Wątpliwości budziło również samo oddawanie pakietów wyborczych do skrzynki pocztowej bez pokwitowania.

23 kwietnia o godz. 2:30 w nocy na skrzynki mailowe urzędów miast i gmin w całym kraju wpłynął mail od Poczty Polskiej z wnioskiem o wydanie spisu wyborców w celu przeprowadzenia głosowania drogą korespondencyjną.

– Mamy opinie prawne Związku Miasta Polskich, Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich. Pojawiła się informacja z Państwowej Komisji Wyborczej: "Podstawą do wydania danych ze spisu wyborów przez gminę może być wyłącznie wniosek podpisany podpisem elektronicznym. Do wniosku powinna być dołączona kopia rozstrzygnięcia administracji rządowej o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku, z którym wiąże się konieczność uzyskania danych ze spisu danych wyborców".
Z jednej strony mamy chronić dane osobowe, a z drugiej przychodzą nie nieformalne pisma, które mówią, że mamy udostępnić dane. Polecenie przekazania Poczcie Polskiej spisu wyborców uznaję za niezgodne z prawem
– zaznaczył Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Danych osobowych Poczcie Polskiej nie przekazały również władze Kostrzyna.

– Nie, nie przekazaliśmy danych Poczcie Polskiej. Mieliśmy do tego duże zastrzeżenia – powiedział Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn.

Wcześniej kilkunastu samorządowców, w tym burmistrz Kostrzyna, a także Nekli, Pobiedzisk, Kleszczewa Swarzędza, Kórnika, Czerniejewa, Murowanej Gośliny, Czerwonaka i wielu innych wydali oświadczenie, w którym sprzeciwiali się przeprowadzenia wyborów prezydenckich w dniu 10 maja.

"My, Wójtowie i Burmistrzowie, członkowie i sympatycy Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni – Wielkopolska, wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec planowanego przeprowadzenia w dniu 10 maja 2020 roku wyborów prezydenckich. Uważamy, że w sytuacji rozprzestrzeniania się w naszym kraju epidemii koronawirusa będzie to absolutnie niepotrzebne narażanie życia i zdrowia zarówno głosujących, jak i członków komisji wyborczych.
Informujemy również, że w obecnych warunkach nie jesteśmy w stanie realizować działań związanych z organizacją wyborów, w tym przygotowywania informacji wyborczych, szkolenia członków komisji, zapewnienia obsługi informatycznej itp. To oznacza, że nie będzie możliwości skorzystania przez wyborców z ich konstytucyjnych praw wyborczych. Kierując się względami bezpieczeństwa wzywamy zatem stanowczo do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich"

O znalezienie rozwiązań, które nie budziłyby wątpliwości prawnych i podejrzenia nie tylko o naruszenie obowiązującego ładu konstytucyjnego, ale i przyjętych w demokratycznym społeczeństwie zasad wolnych i uczciwych wyborów apelowali również biskupi.

– Zachęcamy, aby w dialogu między stronami poszukiwać takich rozwiązań, które nie budziłyby wątpliwości prawnych i podejrzenia nie tylko o naruszenie obowiązującego ładu konstytucyjnego, ale i przyjętych w demokratycznym społeczeństwie zasad wolnych i uczciwych wyborów – czytamy w oświadczeniu Episkopatu.

Z kolei politycy opozycji proponowali wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, co z automatu oznaczałby przesunięcie wyborów o kilka miesięcy. Na to jednak nie chciał się zgodzić obóz rządzący.

Wiadomo już, że wybory prezydenckie nie odbędą się ani 10 maja, ani w innym możliwym majowym terminie (17 czy 23 maja). Na prawicy doszło do porozumienia pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Jarosławem Gowinem.

Marszałek Elżbieta Witek ma ogłosić teraz nowy termin wyborów, po tym jak dotychczasowe głosowanie unieważni Sąd Najwyższy.

Wybory prezydenckie, w poprawionej formie korespondencyjnej, mają się odbyć najprawdopodobniej 12 lipca.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (62)

16-05-2020 10:18:45
Ktoś
@Red zgadza się. Taniej byłoby zafundować chętnym na przejazd taksówkę, bo autobus gdzy dzieci do szkoły nie chodzą jeździ pusty jak widmo.
16-05-2020 07:37:11
Red
Do tych dwóch milionów trzeba doliczyć dotacje dla Swarzędza,Kleszczewa.Srodyopisywanego na tym portalu Dominowa oraz dotacje dla województwa na Poznanska Kolej Metropolitarna to chyba kolejne miliony
15-05-2020 22:39:48
@Red
To, że na przejazd kostrzyńskim autobusem nie trzeba kupować biletu nie oznacza, że komunikacja jest za darmo. Na wożenie powietrza składają się wszyscy mieszkańcy gminy. Komunikacja to kosztowna zabawka na poziomie dwóch, jak nie więcej milionów złotych rocznie.
15-05-2020 22:18:29
Red
Gdzie kucharkę sześć tam nie ma co jeść swoją politykę transportu zbiorowego ma każda gmina nie skordynowanymi z sąsiednimi to samo powiat i to samo województwo to samo a przewoźnikom prywatnym to sie opłaci albo dowóz ludzi do dużych zakładów np Vw albo dzieci do szkół
15-05-2020 19:33:10
toms
Marco Polo to był prywatny przewoźnik. Ale miał być PiSowski program ratowania PKS i co... nie ma PKS Gniezno, PKS Poznań tez już od dawna nie jeździ, a jeszcze kiedyś docierał m.in. do Gułtów
15-05-2020 19:13:15
Red
PKS Poznan to firma państwowa z tego co sie orientuje do niedawna większościowy akcjonariusz to miasto Poznan które te akcje dostało za darmo za rządów Platformy a teraz tworzy sie związek powiatów i gmin by go ratować .Nikt nie uruchomi komunikacji z biletami gdy mozna jechać za darmo patrz Kostrzyn Sroda Września a dotacje państwowe dostały firmy z gmin , powiatów i województw rządzonych przez PiS?
15-05-2020 14:41:48
PL
MarcoPolo to państwowy przewoźnik był, że PIS odpowiada za jego rezygnację z przewozów w gminie Kostrzyn?
15-05-2020 09:54:55
Red
Tadziu skoro twierdzisz ze jest to portal lokalny to ja żądam pytanie zwolennikom PiS o jedna z obietnic z 2019 jak w naszej gminie wyglada przywracanie zlikwidowanych połączeń autobusowych chyba nie przywrócono żadnej a nawet zlikwidowano Marco-Polo.
13-05-2020 08:28:11
Red
A jak budować skoro od 6 lat po zimie trzeba w tych samych miejscach dziury w jezdni latać?
13-05-2020 08:05:56
Red
Tadziu od polityki ogólnopolskiej nie ma ucieczki to gorsze od koronawirusa wszyscy sie nią zaraza:-)
12-05-2020 23:17:22
Tadziu
@Paweł a własciwie od 6 lat zaduzo niebylo wybudowane mozna wieciej informacji niech mieszkancy sie dowiedzą na kogo głosować
12-05-2020 22:53:48
Maria
Kostrzyniak oświatą burmistrz źle zarządza. Zapomniałeś, że od kilku lat gminy dostają subwencje na przedszkolaka. Tego wcześniej nie było. Poza tym subwencja jest na ucznia a nie na szkołę.
12-05-2020 22:36:49
Tadziu
Szanowni panstwo przepraszam a to jest portal infokostrzyn trzy ogólnopolski moze coś na temat problemów kostrzyna ,a napewno jest dużo
12-05-2020 22:34:15
Kostrzyniak
Zdaje się, że dzięki PiS samorząd musza sporo kasy przeznaczać na oświatę. Jak sprawdziłem tylko w tym roku gmina na oświatę przeznaczy 28 mln zł, z czego tylko na wynagrodzenia dla nauczycieli i pracowników oświaty planuje się przeznaczyć ponad 16,6 mln zł. - Subwencja zwiększyła się tylko o 177 tys. zł, a wydatki wzrosły aż o 2,5 mln zł - mówil podczas sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn: https://www.infokostrzyn.pl/?id=2&nr=1121
12-05-2020 22:24:54
Paweł
Tak mi się nasunęło: Gmina Kostrzyn na gigantyczny dług blisko 40 mln zł i emituje obligacje na kolejne 16 mln zł a właściwie to od 6 lat niewiele zostało wybudowane.
12-05-2020 22:20:16
Red
Dopiero teraz sie dowiedziałem ze dziś 30 rocznica powstania poprzedniczki PiS Porozumienia Centrum Prawicowiec taki aktywny by ja uczcić Reszta miedzy Prawica aPiS taka różnica jak miedzy krześlem a krześlem elektrycznym
12-05-2020 22:03:47
Księgowy
Do do do prawicowiec jeśli się wyprowadzą z gminy ci co głosowali przeciw Matyskowi, to kostrzyński zadłużacz długu nie spłaci przez najbliższe dekady, bo wpływy do budżetu z Pit i Cit spadną. Twoja wypowiedź fatalnie świadczy o wypowiadającym.
12-05-2020 21:53:04
Co
Do do do prawicowiec, uderz w stół a nożyce się otworzyły. Ktoś tylko wspomniał o kostrzyńskim zadłużaczu a ty śmiejesz się wszystkim w nos i chcesz by ludzie myślący, przeciwni tak mocnemu zadłużaniu i krytykujący idiotyczny wybór najgorszego miejsca na budowę tunelu i drogi dojazdowej na jeziorze Pło , z naszej gminy się wyprowadzili. Marzy ci się zero kontroli nad wydawaniem pieniędzy podatników. Dyzio marzyciel się znalazł! Całkiem już wam odwaliło. Przecież gdyby nie ta nieprzemyślana decyzja nie było by takiego długu.
12-05-2020 19:47:49
Red
Prawicowiec a co myślisz o Dyrektywie 447 .PiS zapłaci?
12-05-2020 19:21:58
Red
Ilu z tych co w latach 2007-2015 było w PO dziś jest w Zjednoczonej Prawicy co najmniej jeden Jarosław Gowin
12-05-2020 18:26:50
Prawicowiec
Ja nie mogę jako Polak znieść cyników i hipokrytów z opozycji! Wiem, że w latach 2007-2015 zabierali mi wiele i NIC nie dawali (ośmiorniczki drogie są...).
12-05-2020 17:05:32
Red
Po prostu jako Polak nie mogę znieść naszych polityków korzacych sie przed "wujkiem Donaldem" oczywiście nie Tuskiem kupując sprzęt wojskowy nawet nie pytając o cenę dobrze ze jeszcze nie padają mu do stop i nie całują w buty czyżby poszli tropem ostatniego Szacha Iranu i chcieli mieć każda śmiercionośne zabawkę apo drugie do jednej kieszeni 1000 zł dać a wyjąc 2000 albo wiecej
12-05-2020 16:28:06
Prawicowiec
@Red - kwi, kwi, kwi... tęskno za ośmiorniczkami? Nie możesz znieść moich 1.200 brutto zł raz na rok? Pochwal się, ile przywilejów Kaczyński ci zabrał?
12-05-2020 16:08:03
Red
Wy do czasów PRL a ja do RzeczpospolitejSzlacheckiej "zastaw sie a postaw sie"
12-05-2020 14:31:32
do do do prawicowiec
tylko nie wyprzedź samego siebie hehe. a ci co głosowali przeciw kostrzynskiemu Gierkowi mogą się wyprowadzić hehe
12-05-2020 14:16:09
Do do do prawicowiec
Ale po co się wyprowadzać. Trzeba znaleźć sposób, żeby wykorzystać pojawiające się możliwośći oraz unikać tymczasowych niedogodności. Bo oni przemijają hahaha
12-05-2020 13:54:58
do do do prawicowiec
tylko nie wyprzedź samego siebie hehe. a ci co głosowali przeciw kostrzynskiemu Gierkowi mogą się wyprowadzić hehe
12-05-2020 13:51:41
Red
Zasada BMW nadal mimo upadku PRL żywa dla pokolenia -45 bierny, mierny ale wierny
12-05-2020 13:34:28
Do do do prawicowiec
No widzisz, taki ze mnie bystrzak. Każdy ma takiego zadluzacza , na jakiego większość jego sąsiadów sobie zasłużyła. Sztuka polega na tym, żeby zawsze wyprzedzać we wszystkim tych sąsiadów
12-05-2020 12:57:52
do do prawicowiec
patrz jaki bystrzak jesteś. Ciekawe kto będzie spłacał długi po Matysku. Znalazł się Gierek Kostrzyna. Wszystko na kredyt
12-05-2020 12:38:21
Do prawicowiec raz jeszcze
Ale jak ci wycięli te lasy, to jest dobrze? Hahaha
12-05-2020 11:58:23
Red
Co PiS powie na dzisiejsze doniesienia prasy ze rząd kupił buble od znajomego Kaczyńskiego patrz Fakt powodujący sie na Gazetę Wyborcza
12-05-2020 11:27:10
Do prawicowiec
Hahaha. Ta twoja 13 emerytura to 900 brutto. Raz do roku. Hahaha. Wiesz, ile masz przez to długu? Nie wiesz i cię to nie interesuje. W dalszym ciągu ci którzy chwalą czasy za Gierka nie rozumieją, że problemy lat 80 i późniejszych wzięły się również z konieczności spłacania długów przez Gierka zaciągniętych. Teraz jest tak samo. Szczerze, nawet mnie to cieszy. Należy się Wam zimny kubeł wody na głowę. Ja najwyżej trochę mniej odłożę. Zapraszam do kupowania czereśni za 50 złotych za kilo. To będzie z 10 kilo za 500+ hahaha
12-05-2020 10:31:46
Prawicowiec
PO + PSL: podnieśli mi wiek emerytalny, ukradli mi OFE, podnieśli mi VAT na 23%, zmniejszyli (mi) o 1/3 zasiłek pogrzebowy, chcieli sprzedać Lasy Państwowe, podnieśli mi cenę gazu (niekorzystna umowa z Rosją), wyprzedali majątek narodowy za ponad 65 mld zł, i powiedzieli "Piniendzy nie ma i nie będzie!". Od PIS mam: przywrócony wiek emerytalny, 13-tą emeryturę, 500+, 300+. Za PO były tylko obrazki jedzonych ośmiorniczek przez ELYTY i najwyższą kastę! Na szczęście opozycjonistów, którym odebrano przywileje jest mniej - zatem tamte czasu już nie wrócą!
12-05-2020 08:48:06
@toms
A co dal Słońce Peru Mistrz Bajeru? Ustami Vincenta powiedział "pinindzy ni ma i nie będzie". Potem ogolił OFE i wsadził na stołki swoich. Nie hcisl się podzielić. Nie wpadł na to, bo był zbyt zachłanny. No i musiał uciekać do Brukseli. Dzisiaj śmieje się z ciebie że go bronisz i ma wszystkich w d... Czy z prawa czy z lewa tak samo jesteś wyciskany. Tylko ty tego nie widzisz naiwniaku. Nawet metody są te same tylko ubrane w inne narzędzia.
12-05-2020 07:54:13
Red
Ja tylko czekam który polityk PiS będzie kolejny po "AgencieTomku" i senatorze Kogucie i dostanie zarzut przyjmowania wpłat na fundacje w zamian za pozytywne załatwienie spraw. Dla mnie wiara w PiS skończyła sie gdy Orlen przekazał w największe podwyżki cen paliw jesienią 2018 100 mln by Pan Kubica startował w F-1 jaka propaganda ile to dzięki temu wartość spółki wzrosła na GPW a to tylko zapis na papierze
11-05-2020 23:24:15
Do toms
Oni dostali pincet. Rozumiesz, pincet? Wiesz, ile to kasy? Dla nich to 25, 35% więcej w miesiącu. Co prawda nie umieją tego policzyć, ale to kasa w kieszeni. Wszyscy kradli, ale ci dają pincet, a tamci mówili, że się nie da. To Twoi współobywatele. Straszne, nie prawdaż?
11-05-2020 22:15:21
toms
Wy chyba naprawdę jesteście ślepi. Co dał na PiS oprócz 500+? Banaś, miliony na premie, łamanie konstytucji, Misiewicz, premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę, 2 mld rocznie dla TVP, miliardy złotych dla Rydzyka, Kaczyński robiący biznesy za 1,3 miliarda złotych z austriacką firmą - miały powstać dwie wielkie wieże, które przyniosą PiS ogromny dochód, za czasów PiS Polska importuje najwięcej węgla z Rosji w swojej historii... I co Jaruś Polskę zbaw?
11-05-2020 20:20:01
Red
Jaka jest różnica miedzy obietnicami polityków a obietnicami sprzedawcy amuletów chroniących przed koronawirusem oboje sprzedają złudzenia .
11-05-2020 20:17:27
Zabójcza koperta
Co jeszcze wymyśli opozycja, aby odroczyć klęskę wyborczą?
11-05-2020 19:10:27
Red
Polskie jest jeszcze bardziej cyniczne "obiecanki cacanki a głupimi radość" ile to juz ich było u tych z góry i tych z dołu przed kazdymi wyborami sie je słyszy inne przysłowie mówi "dobrymi cięciami piekło jest wydrukowane "
11-05-2020 18:46:01
Piotr
Red to przysłowie brzmi cynicznie. Obietnice są dla frajerów, ale prawda jest taka, że ten, co obiecuje na ogół wie, że te obietnice nie mają pokrycia. Patrz Kostrzyn. Miał być tunel i droga od Powstańców do Sienkiewicza w 2019, a w rzeczywistości tylko zamknięte dwa przejazdy. Kot owinięty dookoła ogona i kilku interesownych klakierów. Klakierstwo też ma drugie dno.
11-05-2020 18:29:20
Do Kar
Przecież ja się nie usprawiedliwiam, hahaha. Pokazuję brak podstaw prawnych, logicznych i etycznych twoich nawolywań. Nawołuję wszystkich, aby nie liczyli na dodatki z budżetu państwa, tylko wzięli się do pracy albo rozwoju osobistego. A jeżeli dalej potrzebują dofinansowania z budżetu, aby zrozumieli, że stanowią obciążenie powodujące spowolnienie rozwoju kraju. Nie są żadną "solą tej ziemi"
11-05-2020 16:30:07
Red
W "Szachinszach" znalazłem irańskie przysłowie "obietnice są dla tych co w nie wierzą"
11-05-2020 16:29:34
Kar.
Pan od podatków bardzo słabe usprawiedliwienie.... podatki za Tuska tez sie opłaciło i co z tego było...... nie ma i nie będzie...... nie ma i nie będzie.... zero nic
11-05-2020 16:11:32
PL
Opozycja czeka na kolejny etap odmrażania gospodarki - otwarcie restauracji (stypa po wyborach).
11-05-2020 16:04:26
PL
Opozycja przed 10 maja: nie dopuścimy do wyborów 10 maja! Opozycja 11 maja: to skandal, że 10 maja nie odbyły się wybory! Dziękujemy za uwagę i pozdrawiamy zwolenników opozycji!
11-05-2020 14:32:00
Do Kar
Jak tylko przestaną odbierać ode mnie podatek, przestanę pobierać to, co mogę w ramach prawa. Zachęcam gorąco wszystkich do korzystania z praw nabytych!
11-05-2020 11:00:44
Red
A do Polski kto zaprosił mówiąc ze nie ma kto pracować?
11-05-2020 10:46:19
Kar.
Krystyna docieniajmy to co mamy.... PO to są długi i do tego biedny Polak tak było... A dziś każdy korzysta z dobrodziejstw rządu i nie docenia . Drodzy wyborcy PO zycze wam chociaż trochę honoru i nie korzystacie z 500plus 300plus 13 emerytura podziekujcie i nie bierzcie bo to Pan Jarosław wam daje ,którego nie umiecie docenić. Zaczni myśleć samodzielnie .... co miałeś za Tuska A co masz teraz,
11-05-2020 10:40:35
Red
Kar akurat trafiłeś na wyborcę ludzi których PiSowcy nazwali "ruskimi agentami" na PO nie głosowałem ale widzę ze PiS robi to samo co Platforma bratanie sie z ludźmi którzy maja komunistyczna przeszłość cZyzby dla PiS byli dobrzy i źli PZPRowcy do dobrych zaliczają np byłego redaktora "Wprost" Marka Króla i zapraszaja jako komentatora do radia .moze mi powiesz jak posuwa sie liczenie strat po 2 wojnie i co z reparacjami od Niemców bo temat ucichł
11-05-2020 10:38:00
Krystyna
Pan Jarosław wieczny nie będzie... ale długi po PiS zostaną na długo... wyłącz TVPiS, włącz myślenie
11-05-2020 10:33:22
Kar.
Drodzy wyborcy platformy obywatelskiej jak tak źle Europa zachodnia przyjmuje wszystkich emigrantów ..... zaprasza was zachowujecie się antypolsko A proniemieckie zachowania i myślenie jest wam bliższe ... spakować majdan i do widzenia szerokiej drogi szukajcie szczęścia gdzie indziej .... bo Pan Tusk i reszta już nigdy nie wróci do władzy więc nic was nie trzyma papapapa a pan Jaroslaw będzie zawsze .
11-05-2020 10:23:42
toms
@Kar: Jasne, za to w PiSie mamy samych świętych - Banaś, miliony na premie, łamanie konstytucji, Misiewicz, premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę, 2 mld rocznie dla TVP, Kaczyński robiący biznesy za 1,3 miliarda złotych z austriacką firmą - miały powstać dwie wielkie wieże, które przyniosą PiS ogromny dochód, za czasów PiS Polska importuje najwięcej węgla z Rosji w swojej historii... mam wymieniać dalej???
11-05-2020 10:01:01
Kar.
Red jak zawsze nie moze pogodzić sie z przegrana PO ..... zacznj doceniac ludzi którzy tworzą nasz rząd..... niepouczaj bo co Ty możesz wiedzieć oglądając TVN i kumplujac sie z kodowcami... KOD.... zaczni myśleć samodzielnie a nie powtarzasz to co usłyszysz w tv antypolskiej . Pozdrawiam i życzę wyciszenia emocji bo 3 czy nawet 4 % nie da rady nic zmienić
11-05-2020 09:08:13
Red
Kar znowu naogladales sie TVPiS i obietnica Duda-cuda polecam ci na otrzeźwienie jakaś książkę np "folwark zwierzęcy" Orvella czy "Szachinszach"Kapuscinskiego .Bibloteka otwarta warto odtrucie mózg po tej propagandzie.
10-05-2020 23:30:31
Kar
Trudno PO uwierzyć w to że pan ANDRZEJ DUDA będzie znów prezydentem i chwała za to.... A Pani Kidawa...... 4,3,2% poparcia to i tak za dużo. Bardzo słaba.... Aż przykro.......... PIS Góra
08-05-2020 16:39:01
Kolbe
Narazie do koryta powrócił Gowin i jego ludzie,więc nic się kupy nie trzyma w tym co mówisz.Wybory bez możliwości przeprowadzenia kampanii to idiotyzm.
08-05-2020 16:35:50
Franz Maurer
Do patrzącego z boku...słuchaj z;)boku odinstaluj się od TVPISUAR bo to zatruwa umysł, naprawdę jest tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia niż łykanie każdej bzdury którą nadaje Holecka i Kurski za 2mld.
07-05-2020 21:58:52
Red
Patrzący z boku czy PiS będąc w sytuacji KO gdyby byli w sejmie w opozycji a w senacie większość nie robił by tego samego ?
07-05-2020 20:07:03
Patrzący z boku
Dziękujemy opozycji za WYBORCZY CHAOS! W pierdylionie sondaży wyborczych od kilku miesięcy prowadzi aktualny Prezydent, ale oni uparli się, żeby wyborów nie było i dzięki temu będzie można wymyślić miliony opinii, jaki to rząd jest zły. Może przy okazji ich kandydatka uciuła więcej niż 2%. Robili wszystko (Senat) żeby wyborów nie było 10 maja. Dzisiaj weszli na mównicę i wyrazili oburzenie z powodu braku wyborów w maju! Czy ktoś jeszcze wierzy, że im zależy TYLKO na zdrowiu i życiu Polaków??? Im zależy na odzyskaniu koryta za wszelką cenę, z wykorzystaniem covid-19.
07-05-2020 08:53:55
Red
18 głosów wystarczy a znajdzie sie odpowiednia interpretacja prawa .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

cze

12:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Lubuszanin Trzcianka

11

cze

12:15
SIEKIERKI, Kościół św. Jadwigi, ul. Kórnicka 1
Koncert pieśni maryjnych chóru Cantores Assumptae z Czerlejna

14

cze

13:30
SIEKIERKI, Kościół św. Jadwigi, ul. Kórnicka 1
Mobilne Centrum Badań
(parking przy kościele)

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Luboński KS Luboń

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: