Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie są krawcami, ale postanowili pomóc medykom – w ciągu tygodni uszyli ponad 300 maseczek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie są krawcami, ale postanowili pomóc medykom – w ciągu tygodni uszyli ponad 300 maseczek
25-04-2020 09:30   Janusz Ludwiczak
– Nie jesteśmy zawodowymi krawcami, ale mieliśmy w domu maszynę do szycia. Postanowiliśmy najpierw uszyć maseczki dla siebie, nie było to łatwe. Mamy w rodzinie lekarza, w szpitalach brakuje maseczek. Postanowiliśmy wziąć się w garść i w każdej wolnej chwili zaczęliśmy szyć. Może ta „cegiełka” w postaci maseczek choć trochę pomoże w pracy tym, którzy nam ratują życie – mówi Szymon Pokorski, którego rodzice w kilka dni uszyli ponad 300 maseczek dla lekarzy, pielęgniarek i pacjentów ze szpitala przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu.

Od 16 kwietnia obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa. Oznacza to, że wychodząc z domu musimy mieć założoną maseczkę, chustę lub szalik.

Państwo Pokorscy uszyli maseczki dla siebie, wśród których jest lekarz pracujący w szpitalu klinicznym przy ul. Przybyszewskiego na poznańskim Grunwaldzie. Jednak w ciągu tygodnia rodzice Szymona Pokorskiego uszyli ponad 300 maseczek dla medyków i nie przestają.

– Nie mamy nic wspólnego z krawiectwem. W domu była maszyna do szycia. Początkowo było to szycie maseczek dla nas i dla lekarza z rodziny. Nie było to łatwe, ale się udało – opowiada Szymon Pokorski.

– Po rozmowie z naszym lekarzem z rodziny okazało się, że przydatne byłyby takie maseczki. Postanowiliśmy wziąć się w garść i pomóc. Rodzice uszyli już ok. 300 maseczek dla szpitala na Przybysza. Szyje cała rodzina - mama, tata, babcia. Osoby z rodziny pomagają finansowo na zakup materiałów czy też dostarczają materiały. Podczas zakupu materiału na kolejne maseczki w sklepie z materiałami w Kostrzynie nawiązała się rozmowa z mieszkanką Kostrzyna na temat szycia maseczek do szpitala. Ta cudowna osoba powiedziała że chętnie też spróbuje i uszyje maseczki. Pani Gosia dostarczyła do nas śliczne maseczki, za co bardzo, bardzo dziękuję. Wpadłem na pomysł, by założyć grupę na facebooku – mówi Szymon Pokorski.

I tak w poniedziałek 20 kwietnia powstała grupa "Pomoc w szyciu maseczek - Kostrzyn". W ciągu pięciu dni liczy już 63 członków.

– Mamy trudne czasy. Ale wspólnie możemy zrobić wiele. Nie każdy musi szyć. Można pomóc w transporcie, przekazaniu materiałów. Ale również osoby, które szyją mogą pomóc lekarza - każda sztuka się liczy. Może ta „cegiełka” w postaci maseczek choć trochę pomoże w pracy tym, którzy nam ratują życie – podsumowuje Szymon Pokorski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Dmuchany plac zabaw dla dzieci
w godz. 16:00-18:00 (sala gimnastyczna)

22

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

24

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

01

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VIII Targi Edukacyjne i Zawodów
w godz. 8:00-12:00

02

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z Centrum Aktywności "Frajda"? ►więcej

Zdecydowanie, z każdej formy

TAK, ale tylko z lodowiska

TAK, ale tylko z wrotkowiska

TAK, ale tylko z placu zabaw

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: