Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy przekazali seniorom maseczki ochronne - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy przekazali seniorom maseczki ochronne
19-04-2020 22:19   Janusz Ludwiczak
Ponad 6 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do seniorów z terenu gminy Kostrzyn. Maseczki seniorom rozdano również w sąsiednich gminach: Swarzędzu, Pobiedziskach, Kleszczewie czy Nekli.

Jak już informowaliśmy gmina rozdała ponad 6 tysięcy maseczek dla seniorów.

– Chcemy, by taką maseczkę otrzymał każdy senior powyżej 65. roku życia, który ma konieczność wyjścia do sklepu czy apteki. Chcemy, by seniorzy czuli się bezpiecznie. Maseczki dystrybuują pracownicy urzędu lub sołtysi zgodnie z bazą adresową, którą posiadamy, wiemy więc gdzie mieszkają seniorzy – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Maseczki roznosili strażacy ze wszystkich trzech jednostek: OSP Gułtowy, OSP Brzeźno i OSP Kostrzyn, a także sołtysi i pracownicy urzędu gminy.

Maseczki seniorom rozdały również sąsiednie gminy: Swarzędz, Pobiedziska, Kleszczewo czy Nekla.

Jak już informowaliśmy od czwartku obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Oznacza to, że każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, chustę czy szalik. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Maseczkę można uszyć samodzielnie. Można ją wykonywać również w prosty sposób, wykorzystując jednorazowe ręczniki papierowe, 2 gumki recepturki oraz zszywacz. Więcej o tym tutaj.


Komentarze (7)

20-04-2020 23:22:32
Red
Skoro Pan Kropka nawiązał do czasów dawno minionych to ja także w ZSRR zamykano opozycjonistów w szpitalach psychiatrycznych z diagnoza schizofrenia bezobjawowej tak mi sie to skojarzylo gdy usłyszałem o bezobjawowych chorych na koronawirusa .
20-04-2020 20:47:28
.
Hej mieszkaniec, to, że nie widzisz problemu w tym, że przy wymogu odstępu 2 m (1,5 w pracy) strażacy go raczej nie przestrzegają, to, że na maseczkach masz napisane to, co nie jest prawdziwe - to twój kłopot, nie mój. Ale prawa do myślenia i wyciągania wniosków mi nie odbierzesz. A ciężkie roboty kojarzą mi się z łagrami za niewłaściwe poglądy z czasów dawno minionych. Więc pomyśl, zanim następnym razem coś napiszesz.
20-04-2020 20:34:15
Janka
Mieszkaniec, przecież to ważne, co piszą do seniorów. Władza i służby łamią wprowadzone obostrzenia a ty masz to w pompie? Czy to odpowiedzialne po kilku do jednej maseczki i chodzą pi domach. Przeciętny Kowalski dostałby mandat 500 zł.
20-04-2020 20:00:16
Red
Jeszcze taki sie nie urodził co by wszystkim dogodził
20-04-2020 18:32:42
Mieszkaniec
Czy w tej gminie można wszystkim dogodzić? Maseczki złe, strażaków za dużo, władza popełniła błąd... ludzie weźcie się do jakiejś ciężkiej pracy, to wam przejdzie ochota na pierdoły!
20-04-2020 14:53:46
.
Danuta, masz rację, ale większość ludzi, szczególnie tych u władzy, nie potrafi przyznać się do błędu. Ludzie u władzy lubią myśleć o sobie jak o nieomylnych i najmadrzejszych.
20-04-2020 09:38:35
Danuta
Maseczka nie chroni tego, co ją nosi, ale jego otoczenie. Tak pisze WHO. Najlepiej zostać w domu! Trzeci raz piszecie o tych maseczkach a nikt nie próbuje naprawić tego błędu. O co chodzi? Dlaczego jedną maseczkę przyniosło trzech strażaków? Jak to się ma do przepisów?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
08

sie

15:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Wełna Skoki

10

sie

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

15

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Złotów

16

sie

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Golęczewo
- rozpoczęcie sezonu 2020/2021

22

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Szamotuły

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: