Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy przekazali seniorom maseczki ochronne - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy przekazali seniorom maseczki ochronne
19-04-2020 22:19   Janusz Ludwiczak
Ponad 6 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do seniorów z terenu gminy Kostrzyn. Maseczki seniorom rozdano również w sąsiednich gminach: Swarzędzu, Pobiedziskach, Kleszczewie czy Nekli.

Jak już informowaliśmy gmina rozdała ponad 6 tysięcy maseczek dla seniorów.

– Chcemy, by taką maseczkę otrzymał każdy senior powyżej 65. roku życia, który ma konieczność wyjścia do sklepu czy apteki. Chcemy, by seniorzy czuli się bezpiecznie. Maseczki dystrybuują pracownicy urzędu lub sołtysi zgodnie z bazą adresową, którą posiadamy, wiemy więc gdzie mieszkają seniorzy – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Maseczki roznosili strażacy ze wszystkich trzech jednostek: OSP Gułtowy, OSP Brzeźno i OSP Kostrzyn, a także sołtysi i pracownicy urzędu gminy.

Maseczki seniorom rozdały również sąsiednie gminy: Swarzędz, Pobiedziska, Kleszczewo czy Nekla.

Jak już informowaliśmy od czwartku obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Oznacza to, że każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, chustę czy szalik. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Maseczkę można uszyć samodzielnie. Można ją wykonywać również w prosty sposób, wykorzystując jednorazowe ręczniki papierowe, 2 gumki recepturki oraz zszywacz. Więcej o tym tutaj.


R E K L A M A

Komentarze (7)

20-04-2020 23:22:32
Red
Skoro Pan Kropka nawiązał do czasów dawno minionych to ja także w ZSRR zamykano opozycjonistów w szpitalach psychiatrycznych z diagnoza schizofrenia bezobjawowej tak mi sie to skojarzylo gdy usłyszałem o bezobjawowych chorych na koronawirusa .
20-04-2020 20:47:28
.
Hej mieszkaniec, to, że nie widzisz problemu w tym, że przy wymogu odstępu 2 m (1,5 w pracy) strażacy go raczej nie przestrzegają, to, że na maseczkach masz napisane to, co nie jest prawdziwe - to twój kłopot, nie mój. Ale prawa do myślenia i wyciągania wniosków mi nie odbierzesz. A ciężkie roboty kojarzą mi się z łagrami za niewłaściwe poglądy z czasów dawno minionych. Więc pomyśl, zanim następnym razem coś napiszesz.
20-04-2020 20:34:15
Janka
Mieszkaniec, przecież to ważne, co piszą do seniorów. Władza i służby łamią wprowadzone obostrzenia a ty masz to w pompie? Czy to odpowiedzialne po kilku do jednej maseczki i chodzą pi domach. Przeciętny Kowalski dostałby mandat 500 zł.
20-04-2020 20:00:16
Red
Jeszcze taki sie nie urodził co by wszystkim dogodził
20-04-2020 18:32:42
Mieszkaniec
Czy w tej gminie można wszystkim dogodzić? Maseczki złe, strażaków za dużo, władza popełniła błąd... ludzie weźcie się do jakiejś ciężkiej pracy, to wam przejdzie ochota na pierdoły!
20-04-2020 14:53:46
.
Danuta, masz rację, ale większość ludzi, szczególnie tych u władzy, nie potrafi przyznać się do błędu. Ludzie u władzy lubią myśleć o sobie jak o nieomylnych i najmadrzejszych.
20-04-2020 09:38:35
Danuta
Maseczka nie chroni tego, co ją nosi, ale jego otoczenie. Tak pisze WHO. Najlepiej zostać w domu! Trzeci raz piszecie o tych maseczkach a nikt nie próbuje naprawić tego błędu. O co chodzi? Dlaczego jedną maseczkę przyniosło trzech strażaków? Jak to się ma do przepisów?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Mistrzostwa Gminy Kostrzyn w Tenisie Stołowym

28

mar

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie
- wybory sołtysa

01

kwi

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 20.03. w sekretariacie MGOK

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - WKS Owieczki

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna powstać farma fotowoltaiczna?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: