Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy otrzymają od gminy maseczki ochronne - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Seniorzy otrzymają od gminy maseczki ochronne
11-04-2020 19:19   Janusz Ludwiczak
Ponad 6 tysięcy maseczek ochronnych dla seniorów rozda gmina Kostrzyn.
Jak informowaliśmy w piątek stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Zakażony mężczyzna czuje się dobrze, nie wymaga hospitalizacji.

W Wielki Piątek stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w gminie Kostrzyn. Jak poinformował burmistrz "osoba ta zaraziła się koronawirusem wykonując swoje obowiązki służbowe i będąc w delegacji kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania".

– W godzinach południowych rozmawiałem z osobą, która zarażona jest koronawirusem i mieszka na terenie naszej gminy. Czuje się dobrze. Ma lekkie objawy grypy. Nie ma temperatury. Również domownicy czują się bardzo dobrze. Na szczęście nie potrzebują hospitalizacji. Cały czas przebywają w domu. Mają wsparcie najbliższej rodziny w zakresie podstawowych potrzeb życiowych. Rodzina dziękuje za każde dobre słowo wsparcia i przekazuje wszystkim najlepsze życzenia z okazji Świąt – poinformował w sobotnim komunikacie Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Władze gminy zadeklarowały przekazanie maseczek ochronnych dla osób starszych.

– W przyszłym tygodniu rozpoczniemy dostarczanie maseczek ochronnych dla wszystkich seniorów w naszej gminie oraz osób, które mają utrudniony dostęp do ich zakupu. Zamówionych mamy ponad 6000 sztuk, które przekażemy Państwu w ciągu kolejnych dni. Wszystkie maseczki będą zapakowane i dostarczone z zachowaniem maksymalnych środków bezpieczeństwa – wyjaśnia burmistrz Szymon Matysek.

Maseczki dla seniorów postanowił rozdać również Swarzędz. Gmina przekaże ich w sumie ponad 9 tysięcy. Z kolei Września postanowiła przekazać maseczki dla wszystkich mieszkańców.

Jak już informowaliśmy, od czwartku 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Oznacza to, że każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, chustę czy szalik. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Premier zaapelował, by tegoroczne święta wielkanocne spędzić w domu.

– Mamy prośbę, by zostać w domu, w gronie osób tak jak mieszkamy. To bardzo ważne, aby nie doprowadzić do nagłego wzrostu zachorowań – prosi premier Mateusz Morawiecki.

– Gdyby nie kwarantanna mielibyśmy 50 tysięcy chorych i taką sytuację jak w Hiszpanii, Włoszech, Francji, gdzie medycy muszą decydować komu pomóc. Postarajmy się, by święta te, by świętami życia – zaznaczył Łukasz Szumowski, minister zdrowia.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: