Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

UAM zaoferował udostępnienie medykom pałacu w Gułtowach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
UAM zaoferował udostępnienie medykom pałacu w Gułtowach
11-04-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
– Władze i społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją głęboką wdzięczność dla zespołu szpitala, zaangażowanego w sposób najbardziej bezpośredni w walkę z COVID-19. Naszą wdzięczność chcielibyśmy poprzeć konkretną propozycją pomocy – rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki zaoferował bezpłatne udostępnienie pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaoferował lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom medycznym udostępnienie 20 pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach.

– Władze i społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją głęboką wdzięczność dla Zespołu pańskiego szpitala, zaangażowanego w sposób najbardziej bezpośredni w walkę z COVID-19. Naszą wdzięczność chcielibyśmy poprzeć konkretną propozycją pomocy – napisał rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki do dyrektora szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Dyrektor szpitala podziękował za propozycję i podkreślił, że, jeśli zajdzie taka potrzeba, szpital skorzysta z zaoferowanej pomocy.

– Pokoje mogą stanowić bazę noclegową dla tych pracowników szpitala, którzy, obawiając się o zdrowie swoich bliskich, chcą odpocząć w izolacji od rodziny – powiedziała Małgorzata Rybczyńska, rzecznik UAM.

Plany te zaniepokoiły radnego Marka Kowalskiego, który skontaktował się z poznańskim uniwersytetem.

– W związku z pojawieniem się takiego komunikatu, który wśród mieszkańców wywołał zaniepokojenie oraz wzbudził pewne obawy, co do osób które miałyby trafić do Pałacu Bnińskich, skontaktowałem się z władzami Uniwersytetu. Pani kanclerz Maria Budzińska z całą stanowczością stwierdziła że jest to oferta skierowana tylko dla zdrowych lekarzy i personelu medycznego, którzy w tym trudnym czasie ratują zdrowie i życie pacjentom. Oferta zapewniająca 100% bezpieczeństwa zarówno lekarzom, jak i mieszkańcom Gułtów. Jak powiedziała pani kanclerz "ABSOLUTNIE nie jest to miejsce na kwarantannę dla ludzi chorych. Pałac nie jest przystosowany do takich działań, nic takiego nie nastąpi, proszę się nie obawiać" – zaznacza Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.

– Mając na uwadze poświęcenie i ciężką pracę personelu medycznego, widząc ich trud i rozłąkę z rodzinami, rzeczą normalną jest pomoc i podziękowanie za to co robią. To nie są chorzy, czy zarażeni, to nie są osoby z wirusem. Do Gułtów na odpoczynek, mają trafić ludzie którzy innym ratują życie. Ludzie których podziwiamy i którym publicznie klaszczemy. Państwa obawy na dzień dzisiejszy są bezpodstawne. Proszę o wyrozumiałość i umiar w wyrażanych opiniach – dodaje radny Marek Kowalski.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: