Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Komisarz wyborczy uzupełnił składy komisji. Czy zatem 19 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Komisarz wyborczy uzupełnił składy komisji. Czy zatem 19 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające?
07-04-2020 01:18   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu kilkoro członków komisji wyborczej złożyło rezygnację w obawie o swój stan zdrowia i zagrożenie życia ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa. Komisarz wyborczy uzupełnił składy Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie. Na tę chwilę wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn odbędą się 19 kwietnia, chyba, że przedłużony zostanie stan epidemii.

Wracamy do tematu wyborów uzupełniających na radnego gminy Kostrzyn. Jak już informowaliśmy w miniony poniedziałek 13 osób złożyło rezygnację z prac w poszczególnych komisjach wyborczych. I tak "ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa COVID-19 w Polsce, w obawie o swój stan zdrowia i zagrożenie życia" rezygnację złożyło w sumie 7 członków Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8, która ma przeprowadzić głosowanie. Ponadto zrezygnowało 6 członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie, która zatwierdza głosowanie. Rezygnację złożyli członkowie komisji zgłoszeni przez dwa komitety wyborcze: KWW Elżbiety Kotarskiej oraz KWW Nowe Oblicze Gminy.

– Rzeczywiście sytuacja jest skomplikowana. Część członków zarówno obwodowej komisji wyborczej, która przeprowadza głosowanie, jak i terytorialnej komisji wyborczej, czyli tej, która zatwierdza głosowanie złożyło rezygnację. W takiej sytuacji bez względu na to czy mamy epidemię koronawirusa inne komitety wyborcze mają prawo zgłosić swoich kandydatów do terytorialnej oraz do obwodowej komisji wyborczej. Ponadto może zgłosić się każdy obywatel. Zgodnie z kodeksem wyborczym możliwa jest zmiana składu członków komisji aż do dnia wyborów – mówił nam Krzysztof Józefowicz, Komisarz Wyborczy I w Poznaniu.

Wczoraj komisarz wyborczy poinformował o uzupełnianiu składu Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie powołanej w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn zarządzonych na dzień 19 kwietnia 2020 r. Skład Miejskiej Komisji Wyborczej został uzupełniony o 6 nowych członków komisji, które zostały zgłoszone na własny wniosek.

Oznacza to, że na tę chwilę wybory odbędą się w przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, chyba, że stan epidemii zostanie przedłużony (póki co obowiązuje do 11 kwietnia). W takim przypadku wojewoda powinien przesunać wybory na najbliższy termin po zniesieniu stanu epidemii.

Taka sytuacja miała miejsce w kilku gminach w kraju. W związku z zagrożeniem koronawirusem i obowiązującym stanem epidemi wybory do Rady Gminy Maciejowice i Rady Gminy Zielonka (woj. mazowieckie) oraz do Rady Gminy Wielowieś (śląskie), a także do Rady Gminy Niedźwiedź oraz do Rady Gminy Biały Dunajec w Małopolsce zostały przełożone na 19 kwietnia. Pierwotnie miały odbyć się 29 marca bądź 5 kwietnia.

Były również sytuacje, że sami kandydaci zrezygnowali ze startu w wyborach. 29 marca nie odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Obie kandydatki zrezygnowały, wybory zostały odwołane.


R E K L A M A

Komentarze (20)

08-04-2020 13:04:09
Jacek N.
do Neutralny : - jesteś kolejnym przykładem pisowskiego nieuka. Nie potrafisz rozróżniać znaków ?.
08-04-2020 08:00:53
Neutralny
Do Jacka N, który pisze do Jacka N (sam do siebie?) - kurduplowi z Żoliborza to cała opozycja do pięt nie dorasta!
08-04-2020 06:54:21
.
Wg oficjalnej linii urzędu nikt nie będzie zakażony. Zgodnie z informacjami, za chwilę nie będzie nikogo w kwarantannie, w gminie nie ma żadnego przypadku zachorowania. Skąd miałyby się wziąć zakazenia, skoro nie ma dawcy?
07-04-2020 23:28:48
Kostrzyniak
Szkoda, że w tych wyborach w Kostrzynie nie startują kandydaci PiS, PO czy lewicy. Wtedy byłoby ciekawie... Założę się, że frekwencja w tych wyborach nie przekroczy 5%. Ludzie będą rozsądni, oleją te wybory, mają gdzieś pyskówkę startujących kandydatów. Reasumując: krowa, która dużo ryczy mało mleka daje...
07-04-2020 23:15:29
toms
@Józef: Zwykły, przeciętny mieszkaniec ma prawo do swojego zdania. Ale oczywiście, kto myśli od razu zupełnie bardziej racjonalnie jest od razu politykiem, asystentem burmistrza, itd. Twój wpis za bardzo przypomina myślenie pewniej pani z Naszego Grunwaldzkiego. I po co ta szopka? Chodzi tylko o władzę? Może wyłącz TVP Info i włącz myślenie. Cała sytuacja przypomina taki sam upór naszej władzy dotyczącej wyborów prezydenckich. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Czas pokaże, ile osób będzie zakażonych i nie daj Boże jak ktoś umrze. Organizacja wyborów 19 kwietnia i upór przez państwa z KWW Naszego Grunwaldzkiego jest jednym wielkim nieporozumieniem. Tych wyborów nie powinno być, tak jak wyborów prezydenckich ani 10, ani 17 maja... Wybory mogą poczekać... jednak po wielogodzinnych dyskusjach stwierdzam, że niektórych chodzi tylko i wyłącznie o władze - prawda pani R?
07-04-2020 23:11:32
Red
Tadziu będzie wiadomo kogo wsiąść na kwarantannę bo każdy głosujący będzie musiał sie podpisać .
07-04-2020 21:32:18
Tadziu
Temat zakoczony wyniki bedą tydzien po wyborach ile ludzi bedzie zakazonych i niech wtedy ktoś za to odpowi szkoda komentarzy za duzo napisanych bez efektu ludzie maja trocine w głowie tak postepują
07-04-2020 21:00:41
Rob
Toms ocknij się chłopie o jakiej władzy ty piszesz przecież burmistrz ma 12 radnych. Opozycja ma 2, a może mieć 3. Robisz raban jakby Matyska co najmniej od koryta odrywali. Dziwię się,że od razu nie zrezygnował tylko brnie. Typowy dyktator, próbuje innych do czegoś przymusić, wywierając presję. Prawda jest taka, że korona z głowy nie spadnie, jak wycofają się dwaj kandydaci i wyborów nie będzie. Ani teraz ani na jesieni. W ostatnich wyborach NOG zgarnął 13 mandatów tylko przez system liczenia głosów. Poparcie miał zdecydowanie mniejsze. Ok. 3000 ludzi nie chciało kandydata NOG w radzie. Proporcja była 4:3, a nie 13:2.
07-04-2020 20:41:25
Józef
Ten Toms to chyba jest na etacie, jakiś partyjny czy Matysek jest partyjny? Bo sprawdziłem, że w Kostrzynie startują sami bezpartyjni. Matysek nie pisał do Wojewody o przesunięcie wyborów, nie pomaga przetrwać kryzys a podżega do hejtu na osoby tylko dlatego, że robią wszystko według prawa. On jest partyjny.
07-04-2020 19:09:02
Grażyna
Dlaczego nie można odwołać tych wyborów??? Czy trzeba narażać ludzi? Muszą odbyć się 19 kwietnia???
07-04-2020 16:36:39
Max
Toms kiedy do ciebie dotrze, że nie było żadnej propozycji tylko kampania i hejt w mediach. Szybko rozwiązali komisję by się tłumaczyć że nie mogli zrezygnować. Powinieneś mieć pretensje do burmistrza, że nic nie zrobił by przesunąć wybory. Zamknął się w urzędzie i wypisuje na fb.
07-04-2020 16:30:10
Jacek N.
@Jacek N - "kurdupel z Żoliborza" też rozumie mechanizmy demokracji - po swojemu.
07-04-2020 15:55:27
@toms
asystent burmistrza będzie z ciebie dumny jak przeczyta twoje ostatnie wpisy. A to o fałszowaniu to już wisienka.
07-04-2020 15:45:36
toms
@Zniesmaczony: Gdyby wszyscy kandydaci solidarnie zrezygnowali nie byłoby narażania ludzi na zakażenie koronawirusem! Ale brawo, gratuluję. Robienie wyborów za wszelką cenę, bo co liczy się dla pań i zwolenników tylko stołek w radzie gminy? Te wybory nie powinny się odbyć 19 kwietnia!!! Tak samo jak prezydenckie 10 maja. To nie jest czas na organizowanie wyborów. Zamknięte są szkoły, ograniczenia w sklepach, nie można iść na cmentarz, ale dla pani Lepczyk i Balcerek mieszkańcy mają iść do urn, oby nie spoczeli w tych urnach. KWW Nasze Grunwaldzkie = kostrzyński PiS. Gratulacje.
07-04-2020 15:33:55
Zniesmaczony
No i proszę jest komisja która przyjmie rezygnacje. Nie będą się mogli tłumaczyć że nie zrezygnowali bo nie było komisji. Matysek powinien się cieszyć. Niestety potwierdza się że rezygnacje to była ściema od samego początku. Po cichu przygotowywali ankiety.
07-04-2020 15:31:02
toms
Gratulacje dla KWW Nasze Grunwaldzkie i ludzi z nimi związanych za narażenie zdrowia i życia mieszkańców. Brawo... będziecie jak Jarosław Kaczyński. Tylko na wyborach i władzy wam zależy, ale burmistrza i tych co się z wami nie zgadzają potraficie tylko krytykować... Brak słów... Nawet jeśli pani Balcerek dostanie się do rady gminy jestem ciekaw co osiągnie. Oczywiście, jeśli członkowie komisji nie sfałszują wyniku wyborów.
07-04-2020 15:27:10
@Jacek N.
Bardzo byś chciał. To lista osób, które rozumieją mechanizmy demokracji.
07-04-2020 14:59:31
zak
Ta komisja jest potrzebna, by osoby które chcą mogły zrezygnować. No chyba o to chodzi?
07-04-2020 14:23:02
Jacek N.
§2 pisma Komisarza Wyborczego - to kostrzyńska lista hańby. Pozdrawiam.
07-04-2020 09:50:51
Pielęgniarka
MIESZKAŃCY OSIEDLA GRUNWALDZKIEGO ZBOJKOTUJCIE WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY MIEJSKIEJ GMINY KOSTRZYN W DNIU 19 kwietnia 2020. ZDROWIE I ŻYCIE WAS i WASZYCH NAJBLIŻSZYCH JEST NAJWAŻNIEJSZE !!!!!!!5
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: