Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marco Polo likwiduje połączenia z Poznania i Swarzędza przez Kostrzyn do Wrześni i Słupcy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Marco Polo likwiduje połączenia z Poznania i Swarzędza przez Kostrzyn do Wrześni i Słupcy
31-03-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
We wtorek o godz. 19:45 z przystanku przy ul. Poznańskiej w Kostrzynie odjedzie ostatni busik Marco Polo. Po 13 latach funkcjonowania prywatny przewoźnik likwiduje połączenia z Poznania przez Swarzędz, Paczkowo, Skałowo, Kostrzyn, Siedlec i Brzeźno do Wrześni i Słupcy.

Od środy, 1 kwietnia nie będą już jeździć busiki Marco Polo. Prywatny przewoźnik od 2007 roku realizował regularne połączenia z ronda Rataje w Poznaniu drogą krajową nr 92, przez Swarzędz, Paczkowo, Skałowo, Kostrzyn, Siedlec, Brzeźno i Neklę do Wrześni i Słupcy, wypełniając lukę po zlikwidowanych połączeniach PKS Poznań i PKS Gniezno.

– Niestety jestem zmuszony ze względów ekonomicznych do zlikwidowania tych połączeń. Nie jesteśmy dotowani, my utrzymujemy się tylko z biletów. Duże straty odnotowaliśmy po uruchomieniu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Na dodatek darmową komunikację miejską ma Września, która dowozi z miasta pod sam dworzec – tłumaczy Marcin Polak, prezes Marco Polo Bus s.c.

– Mamy ogromne spadki pasażerów. Pogrążył nas jeszcze stan epidemiczny i obecna sytuacja. Jakoś jeszcze funkcjonowaliśmy, gdy remontowana była linia kolejowa pomiędzy Poznaniem a Warszawą, mieliśmy sporo studentów, jednak już przez cały ubiegły rok musiałem dopłacać. Niestety nie wesprze nas ani Września, ani Nekla, ani Kostrzyn. Samorządy mają teraz kolej. Podobną sytuację mieliśmy z linią do Opalenicy, również po uruchomieniu kolei metropolitalnej – żali się Marcin Polak.

Prywatny przewoźnik od 13 lat realizował osiem połączeń w dni robocze oraz cztery kursy w weekendy, umożliwiając dojazd m.in. z Brzeźna, Siedlca i Skałowa do Kostrzyna, a także do Swarzędza, Poznania czy Wrześni. Dla przykładu jednorazowy bilet normalny z Siedlca do Kostrzyna kosztował 5 zł, do Swarzędza – 8 zł, a do Poznania – 10 zł. Ceny były zbliżone do biletów kolejowych.

Marco Polo póki co nie znika z rynku. Będzie realizować jeszcze połączenia z Poznania przez Śrem do Książa Wlkp. i Dolska.

– Tam będziemy jeździć, gdyż jeszcze póki co nie ma kolei, a niepewna jest sytuacja PKS Poznań. Szkoda, że nikt w tym kraju nie rozmawia z prywatnymi przewoźnikami – podsumowuje Marcin Polak, prezes Marco Polo Bus.


Komentarze (4)

08-04-2020 21:00:36
Red
A tablicecna przystanku przy Poznańskiej znikną bo wiszą nadal
31-03-2020 20:14:32
Roman
A te autobusy kostrzynskie to nie jadą po gminie
31-03-2020 12:33:59
nick
Szkoda,małe wsie odcięte zostały od świata..nie ma czym dojechać do Kostrzyna nawet,
31-03-2020 09:07:24
Red
Nie poradziły Pks-u nie poradził i Marco-Polo życzę dużo pasazerow na pozostałych liniach DZIĘKUJE mówi sie trudno nie mozna dokładać a teraz jeszcze te ograniczenia w ilości pasazerow w busie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

Kostrzyn
Malinowe lato: "Senioralne zgrupowanie" - warsztaty dietetyczne

28

lip

Tarnowo
Malinowe lato: Spektakl plenerowy dla dzieci "Mistrzowie Maluchom" - czyli jak Lutosławski ożywił wiersze Tuwima

29

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Malinowe lato: I Kostrzyński bieg Kolorów dla dzieci "Colour Run"
Festiwal Baniek Mydlanych
Festiwal Kolorów Holi

31

lip

21:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Malinowe lato: Kino plenerowe - seans filmu "Klub rozwodników"
- wejściówki wstępu do odbioru od 22.07. od godz. 8:00 w MGOK

07

sie

Gułtowy
Malinowe lato: Spektakl teatru ulicznego Terminus a Quo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: