Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pobiedziska wspierają szpital zakaźny - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pobiedziska wspierają szpital zakaźny
27-03-2020 00:43   Janusz Ludwiczak
Gmina Pobiedziska przekaże 20 tysięcy złotych Szpitalowi im. Strusia w Poznaniu, który od kilkunastu dni jest szpitalem zakaźnym. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Czwartkowa sesja pobiedziskich radnych odbyła się w nietypowych okolicznościach. Stanowiska radnych były ustawione tak, by zachować większą odległość. Radni otrzymali rękawiczki i mogli również skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

W czwartek odbyła się XX sesja Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska. Stanowiska radnych ustawione były w zachowaniu większej odległości. Mównica, z której przemawiał m.in. burmistrz była na bieżąco dezynfekowana płynem odkażającym.

– Spotykamy się w niezwykłej sytuacji, która jest bardzo trudna. Zwracam się o przestrzeganie wszystkich przepisów, które są narzucone, bo zdrowie życie jest rzeczą najważniejszą.
Wszystkie miejsce zostały odpowiednie zdezynfekowane, radni siedzą w odległości nie mniejszej jak 1,5 metra, sala została przewietrzona, wszystkie środki bezpieczeństwa zostały zachowane
– mówił podczas sesji Józef Czerniawski, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska.

Pobiedziscy radni jednogłośni przegłosowali projekt uchwały ws. przekazania 20 tysięcy złotych dla szpitala zakaźnego im. Strusia w Poznaniu.

– W sytuacji pandemii koronawirusa musimy nabrać pokory i myśleć o najważniejszej teraz sprawie, to jest o zdrowiu i życiu. Dlatego wnoszę projekt uchwały o wsparcie Szpitala im. Strusia w Poznaniu. Wygospodarowaliśmy w budżecie 20 tysięcy złotych. W szpitalu tym leczy się dwóch naszych mieszkańców – powiedział Ireneusz Antkowiak, burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

– To symboliczna złotówka od każdego mieszkańca naszej gminy, niech będzie to nasz wkłąd w zabezpieczenie leczenia zdrowia – dodał burmistrz Pobiedzisk.

Ponadto radni zabezpieczyli 125 tys. zł na działalność Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Póki co nie jest planowana sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego odwołano ubiegłotygodniowe trzy posiedzenia komisji problemowych.


Komentarze (5)

27-03-2020 21:51:47
Iza
Burmistrz gminy Kórnik zrezygnował z zakupu rowerów miejskich i przekazał 100 tys na szpital zakażny
27-03-2020 21:34:16
Tadziu
Poseł przekazał diete poselską a w naszej gminie coś bedzie
27-03-2020 21:22:27
Tadziu
Tak pobił pobiedziska bo chwali sie ze wydał 35 tys zł na te zakupy
27-03-2020 21:01:45
Red
@ Tadziu właśnie dostałem smsa ze z budżetu gminy zakupiono 250 zestawów do kompleksowej ochrony osobistej oraz 800 litrów płynu do dezynfekcji sprzęt dotarł dzisiaj jako wsparcie od mieszkańców dla poznańskiego szpitala tak pisze burmistrz w najnowszej informacji
27-03-2020 18:37:31
Tadziu
A co nato Gmina kostrzyn

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: