Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmienił się rozkład jazdy Kolei Wlkp. Pociągiem można dojechać z Gułtów i Kostrzyna... do Środy Wlkp - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zmienił się rozkład jazdy Kolei Wlkp. Pociągiem można dojechać z Gułtów i Kostrzyna... do Środy Wlkp
18-03-2020 06:17   Janusz Ludwiczak
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Nowością są dwa połączenia, które umożliwiają dojazd z Gułtów i Kostrzyna do... Środy Wielkopolskiej. Są również połączenia zaledwie w odstępie 9 minut. I tak np. z Kostrzyna w kierunku Wrześni odjeżdża pociąg o godz. 18:11. Następny odjazd jest już o godz. 18:20.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich zmienił się od niedzieli, 15 marca. Nadal zarówno z Gułtów jak i Kostrzyna do Poznania są 22 połączenia, a w stronę Wrześni - 23 kursy.

Co ciekawe w rozkładzie pojawiły się dwa połączenia umożliwiające dojazd z Gułtów i Kostrzyna do Środy Wielkopolskiej. Nie wybudowano jednak torów z Kostrzyna na południe, lecz pociągi po dojeździe do stacji Poznań Główny kontynuują dalej podróż do Jarocina, zatrzymując się jedynie na stacjach: Poznań Starołęka i Środa Wlkp. Z Kostrzyna do Środy Wlkp. pociągi odjeżdżają o godz. 6:00 i 17:24 (z Gułtów o 5:53 i 17:18). Podróż trwa godzinę (w Poznaniu – 6:24, 17:48, Środa Wlkp. – 7:00 i 18:34, Jarocin – 7:17 i 19:04).

W nowym rozkładzie są połączenia w odstępach wynoszących zaledwie 9 minut czy około kwadrans. I tak z Kostrzyna do Wrześni pociąg odjeżdża o godz. 18:11. Kolejny jest już o godz. 18:20. Wynika to stąd, że pierwsze połączenie jest realizowane w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej tylko do Wrześni, kolejny kurs odbywa się aż do Konina.

Sporo jest również połączeń między godz. 8 a 9 w kierunku przeciwnym. I tak z Kostrzyna do Poznania pociągi odjeżdżają o godz. 8:02, 8:13 i 8:33. Podobnie jest wieczorem ¬– po kursie o godz. 21:14 kolejny pociąg odjeżdża o godz. 21:28.

Z kolei popołudniu z Kostrzyna w kierunku Wrześni pociągi odjeżdżają o godz. 14:02, 14:15, 15:16, 15:32, 16:34, 16:50 czy wieczorem o godz. 19:07 i 19:29. Jak sprawdziliśmy w rozkładzie taka częstotliwość wynika stąd, że niektóre pociągi jadą tylko do Konina, a kolejne dalej do Koła, Krzewia czy Kutna w kursie przyspieszonym bez postoju na stacjach Gutowo Wlkp. i Konin Zachód.

Kolejne duże zmiany w rozkładzie pociągów Koleje Wielkopolskie wprowadzą w maju.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów można znaleźć w naszym serwisie "Komunikacja" na stronie www.komunikacja.infokostrzyn.pl. W naszym rozkładzie dodaliśmy również na Państwa prośbę godziny odjazdów z dworca Poznań Główny.


Komentarze (5)

22-03-2020 11:48:48
REDAKCJA
@Kolejarz/Kolejorz: Nowy rozkład jest dostępny już od piątku. Proszę sprawdzać bezpośrednio w zakładce KOMUNIKACJA. Pozdrawiam.
22-03-2020 11:12:37
Kolejarz/Kolejorz
Przed @REDAKCJĄ kolejne zadanie - uaktualnienie rozkładu jazdy KW w związku z ograniczeniami w kursowaniu pociągów od 23.03 do 10.04. (likwidacja kilku pociągów).
19-03-2020 20:53:47
Kolejarz/Kolejorz
Brawa dla @REDAKCJA. Teraz informacje o rozkładzie jazdy PKP są użyteczne dla całej gminy Kostrzyn!
19-03-2020 01:02:48
REDAKCJA
@Kolejarz/Kolejorz: Proszę bardzo. Na stronie www.komunikacja.infokostrzyn.pl, w zakładce rozkład jazdy pociągów zostały już dodane godziny odjazdów ze stacji Paczkowo, z myślą właśnie o mieszkańcach Siekierek. Pozdrawiam.
18-03-2020 12:43:21
Kolejarz/Kolejorz
Podany na stronie < www.komunikacja.infokostrzyn.pl > rozkład jazdy jest kompletnie bezużyteczny dla mieszkańców "największej wioski w gminie Kostrzyn" - Siekierek. Siekierki korzystają ze stacji kolejowej Paczkowo!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

25

paź

DRZĄZGOWO, świetlica wiejska
Leśne Grzybobieganie - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach prezydenckich?

TAK - zagłosuję tradycyjnie w lokalu

TAK - zagłosuję korespondencyjnie

NIE - nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: