Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 80 psów trafiło do skałowskiego schroniska – właścicielka trzymała je w tragicznych warunkach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 80 psów trafiło do skałowskiego schroniska – właścicielka trzymała je w tragicznych warunkach
08-03-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Były przechowywane w nieodpowiednich warunkach, przy niekontrolowanym rozrodzie i to na dodatek na jednej posesji. Do schroniska w Skałowie trafiło ponad 80 psów, które przechowywała właścicielka nieruchomości w Kicinie w gminie Czerwonak.

W ubiegłym tygodniu, przez ponad 13 godzin funkcjonariusze Straży Gminnej w Czerwonaku w asyście Policji, inspekcji weterynaryjnej przewozili ponad 80 psów z posesji w Kicinie w gminie Czerwonak do schroniska w Skałowie. Przeszukania posesji dokonano na wniosek prokuratury. Czworonogi były przechowywane w nieodpowiednich warunkach.

– Zwierzęta były przetrzymywane w fatalnych warunkach. Policjanci byli ubrani w kombinezony ze względu na trudne warunki, w jakich musieli pracować. Było tam po prostu bardzo brudno – powiedział podkom. Maciej Święcichowski, rzecznik prasowy wielkopolskiej Policji.

– Na posesji znajdowało się ponad 80 psów. Tak liczna grupa zwierząt emitowała fetor i hałas. To było uciążliwe dla sąsiadów. Działania, które rozpoczęliśmy o godz. 6:00 trwały przez 13 godzin, do 19:00. Tak znaczna liczba zwierząt, odebrana jednorazowo w toku jednego postępowania stanowi ewenement w skali kraju. Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarno - epidemiologiczne, funkcjonariusze wykonujący czynności zostali zaopatrzeni w specjalne kombinezony ochronne. Niezwykle pomocna przy przewozie zwierząt okazała się przyczepa dedykowana do transportu zwierząt, którą użyczyli nam strażnicy miejscy z Murowanej Gośliny – tłumaczy Andrzej Cierzyński, komendant Straży Gminnej w Czerwonaku.

Wszystkie psiaki przebywają obecnie w schronisku w Skałowie, które znajduje się w Związku Międzygminnym tworzonym przez 10 gmin powiatu poznańskiego (w tym również gm. Czerwonak) oraz gm. Nekla.

– Psiaki mają się dobrze. Są po przeglądzie weterynaryjnym i pierwszym szczepieniu. Każdego miesiąca trafia do nas ok. 30 psów. W ciągu jednego dnia przybyło do nas ponad 80 czworonogów. Obecnie budujemy dodatkowe wybiegi. Pierwotnie mieliśmy informacje, że będzie to ok. 20-30 psów, a w sumie było ich niemalże trzykrotnie więcej – mówi Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

– Niekontrolowany rozród – dodaje Paweł Kubiak.

O losie psów zdecyduje sąd, na razie nie można ich adoptować. Właścicielka psów będzie chciała o nie walczyć. Jak poinformował Polsat News 8 lat temu z tej samej w posesji w Kicinie wywieziono 100 psów.

Wszystkie koszty związane z utrzymaniem przywiezionych psów do Skałowa pokryje gmina Czerwonak. Schronisko prosi jednak o pomoc.

– Prosimy o karmę ze sklepu zoologicznego. Ze względu na stan zdrowia psów apeluję, by nie była to najtańsza karma. Potrzebujemy również ręczniki do legowisk. Mile widziani są także wolontariusze – apeluje Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.


Fot: Straż Gminna Czerwonak


Komentarze (1)

08-03-2020 18:42:18
Red
Ciekawe ile płaci za pobyt właściciel który znajdzie w schronisku swego pupila?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: