Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spalali w piecu palety, ramy okienne, a nawet podkłady kolejowe - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Spalali w piecu palety, ramy okienne, a nawet podkłady kolejowe
05-03-2020 16:01   Janusz Ludwiczak
500-złotowy mandat otrzymali mieszkańcy: centrum Kostrzyna, osiedla Grunwaldzkiego i Brzeźna, którzy spalali w piecu szkodliwe materiały, takie jak palety, ramy okienne i inne odpady drewniane, a nawet podkłady kolejowe i ulotki.

W czwartek pracownicy Urzędu Miejskiego w Kostrzynie wraz z dzielnicowym st. asp. Tomaszem Kasprzakiem przeprowadzili kontrole na terenie miasta i gminy Kostrzyn.

– Podczas kontroli ujawniono trzy posesje, na których spalano w piecu odpady w postaci palet, ram okiennych, innych odpadów drewnianych, podkładów kolejowych i ulotek. Sprawcy zostali ukarani 500-złotowym mandatem – wyjaśnia st. asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Ukarani zostali jedni z mieszkańców centrum Kostrzyna oraz osiedla Grunwaldzkiego. Trzeci mandat otrzymał mieszkaniec Brzeźna.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada ukarany został mieszkaniec Kostrzyna, który palił węgiel brunatny. Więcej o tym w artykule: Spalał węgiel brunatny – ukarała go policja.

Trwa "Kostrzyńska Kampania Antysmogowa".

– Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z funkcjonariuszami Policji przeprowadzają kontrole w zakresie spalania odpadów w paleniskach pieców domowych. Kontrolowane są piece, co do których zachodzi podejrzenie, że spalane są w nich śmieci lub paliwa zakazane. Zespół kontrolny ma prawo do wejścia na nieruchomość prywatną w godzinach od 6:00 do 22:00 na podstawie upoważnienia Burmistrza Gminy Kostrzyn oraz przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska.
W czasie kontroli należy przedstawić pracownikowi certyfikat jakości węgla, zawierający wyniki badań jakości opału, dowód zakupu opału oraz pełną informację produktową. Ww. dokumentów należy domagać się w trakcie zakupu od sprzedawcy opału
– informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

Osoba naruszająca przepisy może zostać ukarana mandatem w wysokości 500 zł lub grzywną w wysokości 5 000 zł, w przypadku skierowania sprawy do Sądu.

Podejrzenie spalania odpadów można zgłaszać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kostrzynie, przy ul. Dworcowej 5 w pok. 32 lub 28, telefonicznie: 61 8178 565 wew. 19 lub 11 bądź też na adres e-mail: smog@kostrzyn.wlkp.pl.

Zgłoszenia najlepiej zgłaszać w Komisariacie Policji przy ul. Półwiejskiej 1a - tel. 61 841 32 10 lub 61 841 56 13 bądź też 61 841 56 12.

– Dymy wydostające się z kominów domów mogą wyglądać bardzo różnie. W zależności od tego co spalane jest w piecach domowych, dymy przybierają różne zabarwienie. Kolor i gęstość dymu nie musi jednak być wyznacznikiem tego, że ktoś pali np. butelkami po napojach. Wpływ na kolor i gęstość dymu ma nie tylko jakość i rodzaj opału, a także inne uwarunkowania, np. wiek pieca, stopień zanieczyszczenia komina, warunki atmosferyczne itp. Ilość, gęstość, kolor i zapach dymu z identycznego paliwa mogą się bardzo różnić w zależności od tego, przez które z etapów spalania dym przeszedł (od panujących w palenisku temperatur). Im temperatura paleniska jest wyższa, tym dymu jest mniej i nie jest to już gęsta chmura – informują kostrzyńscy urzędnicy.


Komentarze (5)

05-03-2020 21:55:46
Red
@ czyste powietrze w Kostrzynie trzeba by było zapłacić urzędnikom za prace w nadgodzinach albo w porze nocnej z budżetu gminy a pieniądze z mandatów trafiły by do budżetu państwa
05-03-2020 20:15:30
Bocchi
Mandat 500zl to nic.... powinno być 5000zl za zabijanie śmeciami sąsiadów....!!!!
05-03-2020 18:58:47
Kostrzynski Pyra
Po sezonie grzewczym proponuje kontrole w parkach i mandaty dla niesprzatajacych po psach .
05-03-2020 18:56:47
Czyste powietrze w Kostrzynie
Kontrole należy robić wieczorami i karać bezwględnie trucicieli.
05-03-2020 17:23:40
500zl
To kpina powinno byc 1500 mandatu minimum
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

11

gru

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - UKS Błyskawica Niechanowo
- liga unihokeja U19 Juniorów starszych

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: