Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"American Day" w Gułtowach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"American Day" w Gułtowach
05-03-2020 14:49   Janusz Ludwiczak
Lekcje w języku angielskim, przybliżenie tradycji Święta Dziękczynienia, konkurs wiedzy o USA i dla wszystkich ciasto brownie – w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera odbył się "American Day".

W tygodniach poprzedzających to wydarzenie dzieci z klas I-III uczestniczyły w specjalnie przygotowanych lekcjach języka angielskiego, na których zapoznały się z informacjami na temat USA. Z kolei uczniowie starszych klas wykonywali plakaty na temat geografii, historii, atrakcji turystycznych, najważniejszych świąt, popularnych potraw i sportów w Ameryce.

– 20 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "American Day". Dzieci z klas 1, 2 i 3 uczestniczyli także w konkursie plastycznym "In the world of American fairtales". rozpoczęło przedstawienie w języku angielskim "Terri nd the turkey". Uczniowie klasy VIb przybliżyli w nim tradycję obchodów Święta Dziękczynienia. W dalszej części wręczono nagrody za najlepsze prace plastyczne oraz odbył się finał konkursu wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych – informuje Marta Jurek, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, plastyki i zajęć korekcyjno–kompensacyjnych w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Gułtowach.

Na zakończenie wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci tradycyjnego, amerykańskiego ciasta brownie.

"American Day" został zorganizowany z inicjatywy Jolanty Dzbanuszek, nauczycielki języka angielskiego.


Fot: Marta Jurek/SP Gułtowy

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

Kostrzyn
8. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy KostrzynODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: