Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe Oblicze Gminy i Nasze Grunwaldzkie idą do wyborów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nowe Oblicze Gminy i Nasze Grunwaldzkie idą do wyborów
24-02-2020 22:06   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek upłynął termin zgłaszania komitetów wyborczych w kwietniowych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Jak udało nam się dowiedzieć zarejestrowany został już KWW Nowe Oblicze Gminy, którego kandydatem będzie Mikołaj Stasinski. W wyborach swojego kandydata na radnego wystawi również KWW Nasze Grunwaldzkie, którego pełnomocnikiem jest Renata Lepczyk.

Jak już informowaliśmy 19 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn w okręgu nr 9, obejmującym część osiedla Grunwaldzkiego, w związku z wygaśnięciem mandatu, po śmierci radnego Tomasza Janiaka.

Do poniedziałku Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Poznaniu przyjmowała zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych.

Oficjalnie zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Nowe Oblicze Gminy, związany z burmistrzem i większością urzędujących radnych. Jak udało nam się dowiedzieć zgłoszony został również KWW Nasze Grunwaldzkie, którego pełnomocnikiem jest Renata Lepczyk, dawna przewodnicząca rady gminy Kostrzyn w latach 2010-2014. Pełnomocniczka "Naszego Grunwaldzkiego" nie chciała jednak zdradzić kto jest kandydatem ich komitetu.

Znamy już pierwszego kandydata do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Jest nim, 41-letni Mikołaj Stasinski, wieloletni strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie, współtwórca i opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Pełną listę zarejestrowanych komitetów poznańska delegatura Krajowego Biura Wyborczego powinna ogłosić we wtorek. Zgłoszenia samych list kandydatów przyjmowane będą w Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie do połowy marca.

Z kolei do 20 marca przyjmowane będą zgłoszenia do składu obwodowej komisji wyborczej, która przeprowadzi głosowanie.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn odbędą się 19 kwietnia w godz. od 7:00 do 21:00, w okręgu nr 9, obejmującym znaczną część kostrzyńskiego osiedla Grunwaldzkiego – Aleje 3 Maja, ulice: Broniewskiego, Chełmońskiego, Czesława Miłosza, Dąbrowskiego, Grunwaldzka, Kopernika, Kwiatowa, Matejki, Prądzyńskiego, Sienkiewicza, Witosa i Wyspiańskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł radny Tomasz Janiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn


Komentarze (19)

01-03-2020 22:51:33
Waleriana
Potejtoł po co ta agresja, ci co oglądają sesję, znają temat. Za nachalność czekanko do 15 marca?
01-03-2020 21:11:25
W.
Potejtoł, ponieważ masz problem ze zrozumieniem pomogę. Pan redaktor nie może napisać o kandydatach zgłoszonych, bo nie ma zgłoszeń. Wszystkie informacje są nieoficjalne, zamieszczanie informacji o kandydatach w czasie kampanii jest odpłatne. Darmowa reklama??
01-03-2020 16:18:10
Potejtoł
A jacy to pozostali kandydaci za którymi trzymasz kciuki?I dlaczego redaktor nie ma prawa informować kto będzie kandydatem w wyborach uzupełniających do Rady Miasta i Gminy Kostrzyn?Bo o to tu chodzi, krótko i zwięźle...
29-02-2020 14:01:38
W.
Potejtoł musiałeś się mocno walnąć, że nie rozróżniasz, co to zgłoszenie kandydata. Nie podoba mi się ten atak i trzymam kciuki za pozostałymi kandydatami, bo ten jest słaby.
28-02-2020 22:55:18
Potejtoł
To jest jakaś kwadratura koła... tłumaczenie pani Lepczykowej czegokolwiek już dawno mija się z celem.Wychodzi na to że nawet jak pan redaktor ze swoich źródeł dowie się jaki komitet wystawia jakiego kandydata przed powołaniem komisji miejskiej to nie może tego opublikować,bo pani Lepczykowa uzna to za robienie kampanii wyborczej.Naprawdę czas już sobie dać spokój,zaszyć się gdzieś w głuszy i przestać się kompromitować.Szkoda tylko tego wirtualnego kandydata z pani komitetu...a może,eureka...to pani Renata osobiście stanie w szranki...to byłby sztos!!!;)
27-02-2020 08:33:37
Renata Lepczyk
Gdzie został zgłoszony kandydat? Przecież nie została jeszcze powołana Komisja Miejska, która przyjmuje zgłoszenia. Zgłoszenia kandydatów do 15 marca 2020 r. Pana informacje nie są oficjalne, pochodzą od komitetów i taką informację powinien pan zamieścić. Przykro mi, pomimo moich wyjaśnień, zaangażował pan swoje wydawnictwo w kampanię.
26-02-2020 16:00:49
REDAKCJA
@Renata Lepczyk: Nie napisałem nic niezgodnego z prawdą. Nie ma zakazu informowania o przebiegu związanego z rozpoczęciem wyborów. Portal InfoKostrzyn.pl jest portalem informacyjnym i ma prawo informować o zgłoszonych komitetach wyborczych i kandydatach. Polecam również lekturę prawa prasowego i autorskiego. Skargę do Komisarza Wyborczego może Pani również głosić jak się Pani odgrażała. Pozdrawiam.
26-02-2020 10:02:43
Renata Lepczyk
Komitet nie prowadzi kampanii przed rejestracją. Problem zanieczyszczenia powietrza jest bardzo ważny. Należy zająć się tematem poważnie a nie wirtualnie. Może zamiast stukać w klawiaturę telefonu pan weźmie się do pracy.
25-02-2020 20:35:48
Kto w Kostrzynie psuje powietrze?
Pani Renacie jak zwykle wszystko się pokręciło.Portal InfoKostrzyn pełni przede wszystkim funkcję informacyjną,prezentuje kandydata,a nie jego program wyborczy.Jezeli będzie chciał wykupić ogłoszenie,pewnie to zrobi.To co pani wymyśliła to jest jakiś szczyt już,niech każdy sobie dopowie czego.A tak poza tym dlaczego pani nie ujawnia nazwiska swojego kandydata,wstydzi się pani go?Czy jak zwykle,robimy z siebie oblężoną twierdzę,wylewamy żale,żeby przed samym sobą usprawiedliwić porażkę,kolejną...
25-02-2020 19:17:37
Obserwatorka
A ja mam pytanie dla wszystkich kto ządzi GMINĄ bo niewiem to co sie dzieje
25-02-2020 16:03:01
Bolek
Na to wygląda, patrząc na nocne wpisy. Pokemony się bawią. Weźcie dorzućcie 50, co będziecie się rozdrabniać.
25-02-2020 13:15:52
An
Kampania wyborcza rozpoczęta ?
25-02-2020 12:32:41
Max
OSP jest zależna od Burmistrza, dostaje kasę od Gminy. Kolejny kandydat, który będzie zależny. Za dużo tych powiązań, taki radny tylko do podnoszenia ręki i brania diety. Nic nie sprawdzi.
25-02-2020 09:29:25
Kaśka
Mikołaj idealnie pasuje na to stanowisko. Brawo. 6 głosów z 3 Maja masz na bank.
25-02-2020 08:21:22
Renata Lepczyk
Drodzy czytelnicy, redaktor J. Ludwiczak zadzwonił do mnie o godz. 21:20 pytając o komitet i kandydata. Otrzymał odpowiedź, że komitetów jest więcej, co najmniej trzy, jako pełnomocnik nie wyrażam zgody na publikowanie informacji na temat kandydatów, nie ma jeszcze postanowienia Komisarza Wyborczego. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym wydawnictwo nie może publikować materiałów na temat kandydata bez oznaczenia Komitetu, od którego pochodzą. Komitet natomiast nie może przyjmować darowizn od firm, jaką niewątpliwie jest wydawnictwo InfoKostrzyn. Publikowanie materiałów powinno być odpłatne. Jako pełnomocnik pełnię rolę służebną, podobną do tej, jaką pełnię na rzecz klubów sportowych i stowarzyszeń. Aby mogły działać, trzeba dopełnić formalności i składać sprawozdania finansowe. Radny nie jest dla kogoś, nie ma szefa, ma służyć mieszkańcom i tego nam Wszystkim Mieszkańcom Gminy Kostrzyn życzę.
24-02-2020 23:06:12
Krzychu
To my z sąsiadami dorzucamy Tobie Mikołaj 11 głosów z ulicy Sienkiewicza.
24-02-2020 22:52:44
Agnieszka
Super! Mikołaj to świetny gość. idealny kandydat. Mikołaj masz 7 głosów pewnych od całej naszej rodziny!
24-02-2020 22:30:22
Osiedle Grunwaldzkie
Mikołaj jesteśmy z tobą. Pani Lepczyk chyba sama osobiscie wystaruje, bo mam obawy czy ktoś odważy się dla niej podjąc start w tych wyborach. Ale kto wie? Była przewodnicząca lubi przegrywać hahaha
24-02-2020 22:21:27
Olek
Mikołaj i wszystko jasne!!! Brawo! I pozamiatane. Każdy inny kandydat mógłby mieć na drugie kamikadze.
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: