Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzik wałęsał się po S5. Został potrącony przez naczepę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Dzik wałęsał się po S5. Został potrącony przez naczepę
24-02-2020 00:34   Janusz Ludwiczak
Wałęsające się dziki stają się plagą nie tylko w samym Kostrzynie. W niedzielę dzik chodził po drodze ekspresowej S5 od węzła Iwno do Kostrzyna. Zwierzę zostało potrącone przez naczepę.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnia na węźle S5 "Kostrzyn" w kierunku Poznania, przy zjeździe na krajową "92".

– Dzik szedł aż od węzła Iwno. Został potrącony przez naczepę. Nikt z osób jadących pojazdem nie został poszkodowany – informuje st. asp. Tomasz Kasprzak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Dziki od miesiąca zadomowiły się na dobre w Kostrzynie. Jak informowali nas mieszkańcy wałęsały się m.in. w rejonie ul. Miklaszewskiego, Hallera i Półwiejskiej.

Urząd gminy zlecił profesjonalnej firmie wyprowadzenie dzików z terenu miasta.

– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a w przypadku spotkania z dzikiem oko w oko: odejdź spokojnie w przeciwnym kierunku, obserwując zwierzę; nie przepędzaj go i nie szczuj psem; nie podchodź, nie próbuj głaskać; lochy z młodymi wyglądają najsympatyczniej, ale są najbardziej skore, żeby zaatakować. Pamiętajmy, że dziki pojawiają się blisko zabudowań mieszkalnych w poszukiwaniu pożywienia i sprowokowane mogą być niebezpieczne – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

Temat dzikiej zwierzyny był jednym z tematów ubiegłotygodniowej Komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Rozmawialiśmy z kołami łowieckimi ze względu na zmiany w ustawie nie ma możliwości odstrzału dzików, również ze względu na ASF. Rozmawiałem również ze Strażą Miejską w Poznaniu i w Swarzędzu. Wyprowadzenie dzików nie jest to takie łatwe. Obligują nas przepisy – zaznacza Szymon Frąckowiak, przewodniczący Komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Gmina zleciła profesjonalnej firmie wyprowadzenie dzików z Kostrzyna, które mają być wyłapywane i wypuszczane do środowiska naturalnego – dodaje radny Szymon Frąckowiak.


Fot: st. asp. Tomasz Kasprzak/Policja Kostrzyn

ZOBACZ TAKŻE: Dziki na kostrzyńskich osiedlach

Komentarze (2)

24-02-2020 14:40:25
Zgred
a pamiętacie jak w zeszłym roku była nagonka na tych strasznych pisowców, że chcą urządzić dziką krwawą łaźnie na polowaniach a lochy bywają przecież CIĘŻARNE (bo w przeciwieństwie do człowieka mały dziczek w łonie mamusi to już przecież słodki warchlaczek a nie "płód")?! Macie teraz efekty bezmyślnego klaskania debilom, których jedynym - pozornym - atutem jest krzyczenie jaki ten Kaczyński jest zły.
24-02-2020 09:46:27
Red
Czy ktos wie z jakiego lasu te dziki przyszly bo ja czuje sie jak na planie horroru "miasto dzikow" za chwile bede sie bal otworzyc lodowka czy tam nie siedzi dzik
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

maj

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Błękitni Owińska

16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: