Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Uczestnicząc w akcjach też chodzimy przez wąskie szczeliny" – podjął się wyzwaniu "DrabinaChallange - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Uczestnicząc w akcjach też chodzimy przez wąskie szczeliny" – podjął się wyzwaniu "DrabinaChallange
22-02-2020 16:28   Janusz Ludwiczak
22-letni Krzysztof Andrzejewski podjął się niezwykłego wyzwania – "DrabinaChallange", które polegało na przeciśnięciu się pomiędzy szczeblami drabiny o wymiarach 23 cm szerokości i 30 cm długości, w mundurze bojowym z założonym aparatem oddechowym.
Jak podkreśla w OSP Kostrzyn działa od czterech lat, ale nigdy nie myślał, by być strażakiem, ale lubi pomagać ludziom.

Jak już informowaliśmy dwa tygodnie temu jeden z druhów OSP Kostrzyn podjął się wyzwania "DrabinaChallange". Krzysztof Andrzejewski przeszedł pomiędzy bardzo wąskimi szczeblami drabiny, w pełnym umundurowaniu, mając na sobie hełm, rękawice i aparat ochrony dróg oddechowych wraz z butlą tlenową. Szczelina, która była do przejścia miała zaledwie 23 cm szerokości i 30 cm wysokości.

– W OSP Kostrzyn jestem już od 4 lat, ale nigdy nie ciągnęło mnie do Straży Pożarnej. Pewnego dnia kolega zachęcił mnie, bym zapisał się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a tak się składa, że mieszkam tuż obok strażnicy. Po drugiej zbiórce wciągnęło mnie to – mówi Krzysztof Andrzejewski, strażak z OSP Kostrzyn.

– Nikt u mnie w rodzinie nie był strażakiem, ani nie działa w służbach mundurowych, ale rodzina jest uczynna, lubi pomagać innym osobom. Działalność w OSP Kostrzyn traktuje trochę jako hobby, lubię nieść pomoc ludziom. Obecnie pracuję w Volskwagenie i razem z ojcem prowadzę warsztat samochodowy. Na razie nie myślałem, by iść do zawodowej służby [Państwowej Straży Pożarnej - przyp. red.]. Zobaczę jak do 25. roku życie się potoczy – wskazuje Krzysztof Andrzejewski.

A czy łatwe było zadanie "Drabina Challenge"? W końcu nie każdy z nas jest wstanie przejść między szczeblami drabiny o wymiarach 23*30 cm, w pełnym umundurowaniu, z hełmem na głowie i na dodatek z butlą tlenową.

– Była chwila zawahania, ale udało się. Nie ćwiczyłem długo, wyszło tak z marszu. Uczestnicząc w akcjach gaśniczych i ratowniczych również pokonujemy wąskie szczeliny. Najtrudniejsze są jednak dla mnie akcje, gdy ktoś zginie, na szczęście zdarzają się rzadko. Staramy się wówczas długo o tym nie rozmyślać, bo trzeba nieść pomoc innym osobom – podkreśla Krzysztof Andrzejewski.

Krzysztof Andrzejewski ma 22 lata. Interesuje się również sportami motorowymi, jak podkreśla lubi wyścigi na ¼ mili i nawet sam buduje pojazd.


Fot: Janusz Ludwiczak (1-7), OSP Kostrzyn (8-11)

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: