Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Iwno: Ktoś zaśmieca przydrożne rowy i cieki wodne - Policja zapowiada surowe kary - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Iwno: Ktoś zaśmieca przydrożne rowy i cieki wodne - Policja zapowiada surowe kary
12-02-2020 23:18   Janusz Ludwiczak
Od czerwca notorycznie w rowach i ciekach wodnych w rejonie ulicy Cegielnej w Iwnie ktoś zostawia plastikowe butelki, puszki po piwie, worki ze śmieciami i pozostałości po fast-foodach. Policja zapowiedziała częste kontrole. Dla osób przyłapanych na gorącym uczynku taryfy ulgowej nie będzie. Za wyrzucanie śmieci grozi mandat karny w wysokości 500 złotych, ale sąd może nawet przydzielić grzywnę w kwocie 5 tys. zł.

– W związku z działaniami priorytetowymi dotyczącymi zaśmiecania drogi i rowu przy ul. Cegielnej w Iwnie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie objęli wymienione miejsce szczególnym nadzorem. Wszystkie popełniane wykroczenia będą surowo karane w postępowaniu mandatowym oraz kierowane będą wnioski do sądu – zaznacza st. asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Dodajmy, że w we wrześniu na gorącym uczynku został zatrzymany sprawca zaśmiecania terenów zielonych w Siedlcu. Kierowca "busa" wyrzucił śmieci w krzaki, przy drodze prowadzącej do Iwna. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego we Wrześni.

Za wyrzucanie śmieci grozi mandat karny w wysokości 500 złotych, ale sąd może nawet wymierzyć grzywnę w kwocie 5 tys. zł.


Komentarze (3)

17-02-2020 10:52:54
.
I dlatego, że jest to odwieczny, tradycją przyprószony proceder, można to akceptować? ‘Miastowi’ przyjechali na wieś i się panoszą? Niektórzy TAK, inni NIE. Ale każdy z nich, kupując działkę, dom, mieszkanie, kupił jednocześnie swój udział w kształtowaniu życia lokalnej społeczności i prawo do głosu. Nie wiem czy rolnikom parcelującym pola na działki budowlane towarzyszyła taka refleksja, ale sprzedając działki wyprzedawali swój dotychczasowy styl życia. Wylewanie toksycznych nieczystości (bo twierdzenie że setki m3 ścieków wylewane w jedno miejsce to nawożenie to gwałt na prawdzie) czy puszczanie psów samopas, wpisujące się w ‘wiejski styl życia’, urągają podstawowym zasadą współżycia społecznego. Zawsze urągały, ale wcześniej były akceptowane w imię wygody, wynaturzonej solidarności, niewiedzy. Na zakończenie – ludzie nie dzielą się na miejscowych i przyjezdnych, wiejskich i miastowych tylko na mądrych i głupich, etycznych i konformistów.
14-02-2020 11:28:24
..
Rolnik wywozi na SWOJE pole nawóz - od zawsze na wsi to jest normalne. Woli jednak robić to "po cichu" aby nie rozdrażnić ekoterrorystów, którzy z miast najeżdżają wioski i za wszelką cenę chcą wprowadzać pseudo-miastowe reguły. Za chwilę rolnik na wsi będzie zmuszony bąki tylko w domu puszczać, aby napływowy nie poczuł dwutlenku węgla, metanu, siarkowodoru i organicznych związków siarki, które w takiej sytuacji przedostają się do wiejskiego powietrza :)
13-02-2020 21:56:25
.
Prawidłowo. Na wsi wiedzą jak dbać o środowisko. Te rzeczy, kiedy je wyrzucić na wysypisko, staną się śmieciami, wyrzucenie do rowu czyni z nich surowce wtórne (kiedy już je źli ludzie zbiorą i posortują). U nas - w Siekierkach - rolnik regularnie, co dwa tygodnie, wylewa szambo na pole. Biedak tak się obawia złych ludzi, że czyni to pod osłoną nocy, z wyłączonym oświetleniem. Wiecie jaki to musi być stres – jechać nocą 500 metrów polną drogą bez świateł? A wszystko w słusznej sprawie. Jakby się dokładniej przyjrzeć, pewnie każda wioska ma takich „ekologów”.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

18:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Spotkanie informacyjne ws. programu „Czyste powietrze"

28

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

paź

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

06

lis

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
X Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Polonus Kazimierz Biskupi

[ wszystkie ]

Sonda
Czy ulica Poznańska w pobliżu kostrzyńskiego Rynku (po przebudowie) powinna być jednokierunkowa?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: