Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Został radnym już przed wyborami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Został radnym już przed wyborami
19-10-2018 19:11   Janusz Ludwiczak
Szymon Nadolny nie musi się martwić o wynik wyborów. Został on radnym już przed wyborami. Wszystko dlatego, że w okręgu nr 3 obejmującym Iwno, Wiktorowo, Sanniki, Rusję i Chorzałki zgłoszony został tylko jeden kandydat.

Mieszkańcy Iwna, Wiktorowa, Sannik, Rujsy i Chorzałek w niedzielę nie będą wybierać radnego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Został nim dotychczasowy radny Szymon Nadolny. Jest tak dlatego, że zgłoszony został tylko jeden kandydat w okręgu nr 2.

– W okręgu wyborczym nr 2 utworzonym dla wyboru Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn obejmującym 1 mandat, Miejska Komisja Wyborcza w Kostrzynie zarejestrowała 1 kandydata na radnego. W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych, na podstawie art. 380 Kodeksu wyborczego, w okręgu wyborczym nr 2 głosowania w wyborach do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn nie przeprowadza się, a za wybranego na radnego uznaje się następującego zarejestrowanego kandydat z listy nr 16 KWW Nowe Oblicze Gminy Szymon Nadolny – informuje Waldemar Kukuła, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie.

Radny Szymon Nadolny nie kryje zadowolenia, ale ubolewa, że nie został zgłoszony żadne inny konkurent.

– Jest to duże zaskoczenie. Szkoda, że żaden z innych komitetów nie wystawił swoich kandydatów. Fajnie byłoby powalczyć o fotel radnego. Ktoś mógłby wnieść jakieś inne pomysły – mówi Szymon Nadolny, obecny i przyszły radny Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

A jakie są problemy Iwna i czym radny zamierza zająć się w nowej kadencji?

– Nie spocznę na laurach. Jest sporo do działania w Iwnie i okolicach. Iwno zaczyna wymierać od czasu kiedy zakończyły działalność PGR-y. Chciałbym sprawić, by młodzi ludzie chcieli tutaj zostać. Największym problemem Iwna jest własność gruntów, gmina nie posiada żadnych, większość jest władaniu agencji nieruchomości rolnych, która nie sprzdaje działek. Gmina próbowała wykupić lub zamienić się działkami, ale agencja na to się nie zgadza – wyjaśnia radny Szymon Nadolny.

– W nowej kadencji chciałbym zająć się kontynuacją dotychczasowych zadań, jaką jest m.in. rozbudowa infrastruktury drogowej. Zmodernizowana została ulica Ułańska, trwa budowa chodnika i drogi rowerowej na ulicy Gnieźnieńskiej, kolejny etap to remont nawierzchni od ulicy Zdrojowej do cmentarza – podsumowuje Szymon Nadolny.

Podobna sytuacja mogła być jeszcze w trzech innych okręgach. Do 17 września kiedy upływał termin zgłaszania kandydatów do rady gminy przez komitety wyborcze jeden kandydat został zgłoszony jeszcze w okręgach: nr 3 (Antonin, Brzeźno, Leśna Grobla, Siedleczk i Siedleczek), nr 8 i 14 (obejmującym odpowiednio południowo-wschodnią oraz północną część Kostrzyna). W związku z tym o tydzień Miejska Komisja Wyborcza wydłużyła przyjmowanie zgłoszeń od komitetów wyborczych na radnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Jak widać wydłużenie terminu pomogło. Dodatkowych kandydatów zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Razem Gmina Kostrzyn.

I tak okręgu nr 3 obejmującym Brzeźno, Siedlec, Siedleczek, Leśną Groblę i Antonin wystartuje Agnieszka Piaskowska, która powalczy z obecnym radnym Pawłem Perką (startującym z listy Komitety Wyborczego Wyborców Nowe Oblicze Gminy).

Z kolei w okręgu nr 8 obejmującym południowo-zachodnią część Kostrzyna startuje dodatkowo Magdalena Niemier. Jej rywalem jest Przemysław Kubiak (z komitety wyborczego obecnego burmistrza Szymona Matyska).

Natomiast w okręgu nr 14, znajdującym się w północnym Kostrzynie oprócz Arkadiusza Bilskiego z Nowego Oblicza Gminy o mandat radnego powalczy również Piotr Sieiński z komitetu Razem Gmina Kostrzyn.


Komentarze (1)

23-10-2018 12:50:25
Henry
Filantrop , że koń z Iwna by się uśmiał ha,ha,ha
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: