Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec utrudnień na autostradzie A2. Kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Koniec utrudnień na autostradzie A2. Kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu
23-12-2019 08:05   Janusz Ludwiczak
Od piątku kierowcy jadący autostradową obwodnicą Poznania mają do dyspozycji po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Prace zakończyły się pół roku wcześniej niż pierwotnie zakładano. Jednak odcinek od Krzesin do węzła Wschód, łączącego się z drogą ekspresową S5 poczeka przynajmniej 2-3 lata.

Prace przy rozbudowie autostradowej obwodnicy Poznania rozpoczęły się w marcu. Roboty prowadzone były pod "ruchem". Inwestycja na 16-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny była konieczna, gdyż każdego dnia z trasy tej korzysta średnio 70 tysięcy kierowców. Inwestycja kosztowała 202 mln zł i została w całości sfinansowana ze środków spółki Autostrada Wielkopolska. W rozbudowę zaangażowanych było 200 osób, pracujących na trzy zmiany.

To nie koniec inwestycji. Wiosną przyszłego roku będą realizowane pozostałe prace wykończeniowe, które nie będą jednak powodowały już utrudnień w ruchu. Rozbudowane zostaną m.in. istniejące i dobudowane nowe ekrany akustyczne tam, gdzie wymagają tego przepisy związane z zabezpieczeniem przed hałasem generowanym przez ruch. Tym samym powierzchnia ekranów, które staną wzdłuż zmodernizowanej obwodnicy wzrośnie blisko 3-krotnie i wyniesie ponad 28 tys. m². W przyszłym roku zostanie również uruchomiony system zarządzania ruchem, który za sprawą dziesięciu tablic zmiennej treści będzie na bieżąco informował kierowców o sytuacji na drodze.

Autostrada Wielkopolska nie zdecydowała się jednak przeprowadzenia na raz prac na kolejnym odcinku pomiędzy węzłami Krzesiny a Poznań Wschód, łączącego się z drogą ekspresową S5.

– Nie został osiągnięty limit wymagany przepisami, średnio jest to ok. 40 tysięcy pojazdów dziennie, podczas gdy na odcinku objętym modernizacją to 65 tys. pojazdów dziennie. Nie możemy jednak tego zrobić bez osiągnięcia wymaganego umową i przepisami ruchu, ponieważ nikt nie wyda na to zgody – tłumaczyła w marcu Zofia Kwiatkowska, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej.

Budowa trzeciego pasa pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Wschód ma rozpocząć się najwcześniej w 2022 roku.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wenezuela - kraj utracony" - spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak

21

lut

11:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Niemiecka natura" - spotkanie z muzyką dla dzieci

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na hemofilię
w godz. 8:30-14:00

25

lut

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: