Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec utrudnień na autostradzie A2. Kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Koniec utrudnień na autostradzie A2. Kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu
23-12-2019 08:05   Janusz Ludwiczak
Od piątku kierowcy jadący autostradową obwodnicą Poznania mają do dyspozycji po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Prace zakończyły się pół roku wcześniej niż pierwotnie zakładano. Jednak odcinek od Krzesin do węzła Wschód, łączącego się z drogą ekspresową S5 poczeka przynajmniej 2-3 lata.

Prace przy rozbudowie autostradowej obwodnicy Poznania rozpoczęły się w marcu. Roboty prowadzone były pod "ruchem". Inwestycja na 16-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny była konieczna, gdyż każdego dnia z trasy tej korzysta średnio 70 tysięcy kierowców. Inwestycja kosztowała 202 mln zł i została w całości sfinansowana ze środków spółki Autostrada Wielkopolska. W rozbudowę zaangażowanych było 200 osób, pracujących na trzy zmiany.

To nie koniec inwestycji. Wiosną przyszłego roku będą realizowane pozostałe prace wykończeniowe, które nie będą jednak powodowały już utrudnień w ruchu. Rozbudowane zostaną m.in. istniejące i dobudowane nowe ekrany akustyczne tam, gdzie wymagają tego przepisy związane z zabezpieczeniem przed hałasem generowanym przez ruch. Tym samym powierzchnia ekranów, które staną wzdłuż zmodernizowanej obwodnicy wzrośnie blisko 3-krotnie i wyniesie ponad 28 tys. m². W przyszłym roku zostanie również uruchomiony system zarządzania ruchem, który za sprawą dziesięciu tablic zmiennej treści będzie na bieżąco informował kierowców o sytuacji na drodze.

Autostrada Wielkopolska nie zdecydowała się jednak przeprowadzenia na raz prac na kolejnym odcinku pomiędzy węzłami Krzesiny a Poznań Wschód, łączącego się z drogą ekspresową S5.

– Nie został osiągnięty limit wymagany przepisami, średnio jest to ok. 40 tysięcy pojazdów dziennie, podczas gdy na odcinku objętym modernizacją to 65 tys. pojazdów dziennie. Nie możemy jednak tego zrobić bez osiągnięcia wymaganego umową i przepisami ruchu, ponieważ nikt nie wyda na to zgody – tłumaczyła w marcu Zofia Kwiatkowska, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej.

Budowa trzeciego pasa pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Wschód ma rozpocząć się najwcześniej w 2022 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

27

wrz

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Poznań FC

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: