Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

OPS wypłaca w grudniu podwójnie 500+? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
OPS wypłaca w grudniu podwójnie 500+?
18-12-2019 06:50   Janusz Ludwiczak
– 6 grudnia otrzymałam na konto wypłacone świadczenie za miesiąc grudzień. Sprawdziłam w harmonogramie na stronie OPS Kostrzyn, że 17 grudnia będzie wypłacone kolejne świadczenie. Czyżby w grudniu rodzice otrzymali 1000+? – pisze do nas zaniepokojona mama, Marlena Kędzierska. Dlaczego tak jest oto pytamy w gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

– 6 grudnia sprawdzając własne konto bankowe zdziwiłam się widząc wypłacone świadczenie 500 plus za miesiąc grudzień. Z ciekawości wyszukałam na stronie OPS Kostrzyn harmonogram wypłat i tam było zaznaczone, że za miesiąc grudzień będzie świadczenie wypłacone 17 grudnia. Czyżby w grudniu będą wypłacone dwa świadczenia? – napisała do nas zaniepokojona mama, Marlena Kędzierska na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT.

Jak faktycznie jest? Oto zapytaliśmy w gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

– Nie ma żadnej podwójnej wypłaty za grudzień 2019 r. Większość świadczeniobiorców otrzymała świadczenie wychowawcze (500+) 6 grudnia 2019 r., Reszta świadczeń (tj. świadczenia rodzinne np. świadczenia pielęgnacyjne, zasiłki pielęgnacyjne, zasiłki rodzinne czy fundusz alimentacyjny i etc.) będą wypłacone 17 grudnia 2019 r. Harmonogram to planowane daty wypłaty świadczeń, od których mogą nastąpić odstępstwa. Takim np odstępstwem jest wypłata zrealizowana 6 grudnia za miesiąc grudzień 2019 r., aby rodziny mogły zabezpieczyć potrzeby przed świętami a jednostka mogła rozliczyć się finansowo za rok 2019. Tutejsza jednostka wypłaca nie tylko świadczenia wychowawcze a harmonogram dotyczy wszystkich świadczeń wypłacanych przez Sekcję Świadczeń Rodzinnych. Otrzymaliśmy jeden telefon z zapytaniem i sprostowaliśmy wątpliwości klienta – tłumaczy Joanna Grodzińska, inspektor ds. świadczeń rodzinnych z OPS Kostrzyn.

Ośrodek Pomocy Społecznej po naszym zapytaniu poprawił informację na swojej stronie, która mogła wprowadzać w błąd. Oznacza to, że 17 grudnia świadczenia otrzymały osoby, które nie otrzymały wcześniej przelewu w dniu 6 grudnia. Dodajmy, że zgodnie z harmonogramem wypłata świadczeń za styczeń 23.01.2020 r.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: NBP/mat.pras.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: