Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

OPS wypłaca w grudniu podwójnie 500+? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
OPS wypłaca w grudniu podwójnie 500+?
18-12-2019 06:50   Janusz Ludwiczak
– 6 grudnia otrzymałam na konto wypłacone świadczenie za miesiąc grudzień. Sprawdziłam w harmonogramie na stronie OPS Kostrzyn, że 17 grudnia będzie wypłacone kolejne świadczenie. Czyżby w grudniu rodzice otrzymali 1000+? – pisze do nas zaniepokojona mama, Marlena Kędzierska. Dlaczego tak jest oto pytamy w gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

– 6 grudnia sprawdzając własne konto bankowe zdziwiłam się widząc wypłacone świadczenie 500 plus za miesiąc grudzień. Z ciekawości wyszukałam na stronie OPS Kostrzyn harmonogram wypłat i tam było zaznaczone, że za miesiąc grudzień będzie świadczenie wypłacone 17 grudnia. Czyżby w grudniu będą wypłacone dwa świadczenia? – napisała do nas zaniepokojona mama, Marlena Kędzierska na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT.

Jak faktycznie jest? Oto zapytaliśmy w gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

– Nie ma żadnej podwójnej wypłaty za grudzień 2019 r. Większość świadczeniobiorców otrzymała świadczenie wychowawcze (500+) 6 grudnia 2019 r., Reszta świadczeń (tj. świadczenia rodzinne np. świadczenia pielęgnacyjne, zasiłki pielęgnacyjne, zasiłki rodzinne czy fundusz alimentacyjny i etc.) będą wypłacone 17 grudnia 2019 r. Harmonogram to planowane daty wypłaty świadczeń, od których mogą nastąpić odstępstwa. Takim np odstępstwem jest wypłata zrealizowana 6 grudnia za miesiąc grudzień 2019 r., aby rodziny mogły zabezpieczyć potrzeby przed świętami a jednostka mogła rozliczyć się finansowo za rok 2019. Tutejsza jednostka wypłaca nie tylko świadczenia wychowawcze a harmonogram dotyczy wszystkich świadczeń wypłacanych przez Sekcję Świadczeń Rodzinnych. Otrzymaliśmy jeden telefon z zapytaniem i sprostowaliśmy wątpliwości klienta – tłumaczy Joanna Grodzińska, inspektor ds. świadczeń rodzinnych z OPS Kostrzyn.

Ośrodek Pomocy Społecznej po naszym zapytaniu poprawił informację na swojej stronie, która mogła wprowadzać w błąd. Oznacza to, że 17 grudnia świadczenia otrzymały osoby, które nie otrzymały wcześniej przelewu w dniu 6 grudnia. Dodajmy, że zgodnie z harmonogramem wypłata świadczeń za styczeń 23.01.2020 r.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: NBP/mat.pras.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

20

lut

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wenezuela - kraj utracony" - spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak

21

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na hemofilię
w godz. 8:30-14:00

25

lut

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: