Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku będzie jarmark - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Na Rynku będzie jarmark
04-12-2019 07:15   Janusz Ludwiczak
W Mikołajki na kostrzyńskim Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym znajdą się stoiska kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych przedsiębiorców z potrawami, słodkościami i ozdobami świątecznymi. Będzie można również zakupić choinkowe drzewko. Z kolei w niedzielę w Szkole Podstawowej w Czerlejnie odbędzie się V Mikołajkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego przygotowano m.in. strefę animacji dla dzieci i warsztaty rękodzielnicze.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w piątek o godz. 17:00. Na Rynku w Kostrzynie pojawią się stoiska z ozdobami świątecznymi, potrawami i słodkościami. Chętni będą mogli również zakupić choinkowe drzewko.

O godz. 18:45 zaplanowano uroczyste zapalenie lampek na choince oraz zabawę dla dzieci "Poszukiwanie św. Mikołaja".

Jarmark potrwa do godz. 20:30. Jak informuje urząd gminy w związku z organizacją wydarzenia w piątek, 6 grudnia w godz. od 6:00 do 21:00 obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania na płycie Rynku w Kostrzynie.

Z kolei w niedzielę, w godz. od 9 do 14 w Szkole Podstawowej w Czerlejnie odbędzie się V Mikołajkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. W programie m.in. dekoracje i rękodzieło artystyczne, strefa animacji dla dzieci.

– Na wszystkich przybyłych tego dnia czekać będzie ciekawa oferta stoisk kulinarnych, rękodzielniczych, w tym również przygotowanych przez uczniów tutejszej szkoły. Nie zabraknie pysznych słodkości oraz rękodzieł przygotowanych przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy będziemy mogli skosztować wypieki i podziwiać twórczość pań z kół gospodyń wiejskich z Brzeźna, Siekierek oraz z Trzeka – zapowiada Agnieszka Augustyn, sołtys Czerlejna.

– Ponadto na uwagę zasługuje ciekawa oferta stoiska przygotowanego przez Pasiekę DARZ UL z Trzuskołonia – na którym pojawi się bogactwo produktów pochodzenia pszczelego, będzie można poruszyć zagadnienia z dziedziny apiterapii i tematy związane ze zdrowiem. W ramach kiermaszu od godz. 12:30 będzie działać strefa Gwiazdkowych Animacji dla dzieci, podczas której rozegranych zostanie szereg gier i zabaw o tematyce świątecznej. Ponadto będzie można spróbować swoich sił i zagrać w megagry: megajengę, mega kółko krzyżyk czy mega chińczyka. Na zakończenie animacji ze wszystkimi dziećmi spotka się Św. Mikołaj i wręczy słodki upominek – dodaje Agnieszka Augustyn.

Natomiast w przyszłą sobotę, 14 grudnia w szkole w Czerlejnie odbędą się Bożonarodzeniowe Warsztaty Artystyczne, których tematem przewodnim będzie tworzenie witraży na szkle. Liczba miejsc jest ograniczna. Obowiązują zapisy przez sms 609 640 120 lub email: soltys.czerlejno@wp.pl.


Komentarze (8)

04-12-2019 23:06:39
.
Pytanie, czego oczekuje się od rynku. Pisanie o ogródkach z lodami jest fajne na papierze. Ogródki będą działać kilka miesięcy, co potem? Mam jedną obawę - patrząc na betonową Warszawską i Wrzesińską - powstanie coś na kształt rynku w Środzie, bez zieleni, z jeszcz większą ilością tych okropnych tablic rodem z PRL. A że nie ma dostępnej koncepcji, co do której można się wypowiedzieć, żadnych konsultacji społecznych, mogę tylko bazować na materiale porównawczym (kamienne rondo na Wrzesińskiej bez żadnej zieleni to porażka jakich mało). Stawiam tezę, że moja obawa jest słuszna.
04-12-2019 22:55:33
...
Plac zabaw oparty o ścianę dużego budynku, ogrodzony jakimś okropny kolorowym płotem, , przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście, z widokiem na sztuczny zbiornik o foremnym kształcie (omalże jak zbiorniki na deszczówkę przy autostradzie) , w dalszej kolejności zarośnięty fragment bagna a jeszcze dalej plac budowy 3 piętrowego budynku nazwać urokliwym miejscem to zbyt odważna teza. Naprawdę, nawet w PR można przesadzić. Co do parku, zgadzam się, sympatyczne miejsce.
04-12-2019 21:09:43
...
Do bez- nicku. Delikatnie rzecz ujmując mija się Pani/Pan z prawdą. Polecam jeszcze dwa urokliwe miejsca rekreacji w Kostrzynie: Park Harcerza i Otwartą Strefę Aktywności przy placu Kurdeszowyma.
04-12-2019 21:00:49
krupczatka
To nie zmienia faktu, że rynek który jest wizytówką miasta w którym przecież zamieszkuje coraz więcej ludzi to porażka. Zaparkować tam w tygodniu graniczy z cudem, same dziury w nawierzchni, 2 ławki na krzyż i dwie taksówki :D
04-12-2019 20:02:13
.
Dodając do Tadeusza. Likwidacja miejsc do parkowania + strefa doprowadzi do likwidacji reszty drobnego handlu wokół rynku. Trzeba mieć tego świadomość - płatny parking przy urzędzie to pokazał jak na dłoni.
04-12-2019 17:52:03
Tadeusz
Zgadza się. Kostrzyński rynek umiera. Same markety w Kostrzynie. Drobny handel zanika.
04-12-2019 17:10:26
.
No właśnie sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Będziesz siedzieć w ogródku zimą? Na palcach jednej ręki można policzyć wydarzenia dla których w ciągu roku jest zakaz parkowania. W Pobiedziskach rynek jest podzielony ulicą na 2 części. Na jednej jest miejsce na lody, na drugiej parking. Dodatkowo, parkingi są zrobione na ulicach w pobliżu rynku. We Wrześni są parkingi wokół rynku. We Środzie jest pusty cementowy plac który straszy i jest bezużyteczny przez znakomitą większość roku. To trzeba zrobić mądrze. Miały być konsultacje koncepcji, zamiast tego są pieniądze na projekt. Koncepcja już wybrana (była o tym mowa na sesji, że 2 lata temu) ? Ktoś widział?
04-12-2019 13:04:52
bez_nicku
Dlaczego Kostrzyński rynek to parking. W całym powiecie poznańskim nie ma gorszego...władze miasta niech wezmą przykład np. z Pobiedzisk i zrobią ogródki żeby było gdzie posiedzieć, jakieś lody etc. Gmina pod Poznaniem a tu oprócz marketów nic nie ma:/ brakuje takiego miejsca...skwer koło dworca to jedyna tego typu inwestycja od lat..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

27

wrz

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Poznań FC

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: