Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

50 dni po wyborach wciąż zachęcają do głosowania - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
50 dni po wyborach wciąż zachęcają do głosowania
30-11-2019 22:32   Janusz Ludwiczak
Nawet 500 złotowy mandat grozi komitetom wyborczym za nie usunięcie w terminie banerów czy plakatów wyborczych. W dalszym ciągu w wielu miejscach wciąż wiszą materiały kandydatów i już wybranych polityków.

Jak już informowaliśmy komitety wyborcze miały 30 dni od wyborów na zdjęcie wszelkich reklam, ogłoszeń i plakatów wyborczych. Czas na zdjęcie materiałów wyborczych był zatem do 12 listopada. W ubiegłą niedzielę informowaliśmy o tym, że na ul. Piasta przy kostrzyńskim targowisku wiszą banery wyborcze kilku kandydatów: Jakuba Mierzejewskiego - "jedynki" Konfederacji, Waldego Dzikowskiego - nowowybranego posła Koalicji Obywatelskiej, Agnieszki Ziółkowskiej - kandydatki Lewicy czy Szymona Szynkowskiego vel Sęk - posła PiS i wiceministra spraw zagranicznych. Z kolei plakaty wyborcze Szymona Szynkowskiego vel Sęka, sekretarza stanu ds. Polonii, polityki europejskiej, dyplomacji publicznej oraz konsularnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych wiszą pod sołeckimi tablicami informacyjnymi m.in. w Brzeźnie. Materiały te zostały rozwieszone najprawdopodobniej bez zgody gminy i zarządcy drogi.

W sprawie plakatów wyborczych, które już powinny zniknąć skontaktowaliśmy się z kandydatami i komitetami wyborczymi.

Najszybciej zareagowała Agnieszka Ziółkowska, która startowała z ostatniego miejsca Lewicy.

– Dziękuje za informacje. Parokrotnie jeździłam po okręgu sprzątając po sobie plakaty. Ponieważ nie ja je rozwieszałam, nie znam wszystkich lokalizacji, dlatego prosiłam i poinformowanie jeśli gdzieś jeszcze plakaty wiszą. Dziękuje Panu za sygnał. Banery zostały posprzątanie. Przepraszam najmocniej mieszkańców Kostrzyna – odpisała nam Agnieszka Ziółkowska.

Odpowiedział nam również Jakub Mierzejewski, "jedynka" Konfederacji.

– Dziękuję za informację. Przekażę działaczom z Kostrzyna żeby zdjęli – powiedział Jakub Mierzejewski, kandydat do Sejmu z listy Konfederacja.

Jednak mimo to w dalszym ciągu plakaty Jakuba Mierzejewskiego wiszą na płocie przy kostrzyńskim targowisku, a także na ulicy Warszawskiej przy pętli autobusowej i dworcu kolejowym.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z posłem Koalicji Obywatelskiej Waldym Dzikowskim oraz wiceministrem Szymonem Szynkowskim vel Sęk. Zapytanie skierowaliśmy przez facebooka oraz na oficjalny sejmowy e-mail. Odpowiedzi do tej pory nie otrzymaliśmy.


Komentarze (1)

30-11-2019 23:12:10
Wyborca
Kazdemu po 500 zł od plakatu przecierz premier szuka kasy to niech bedzie sprawiedliwie ,a nie tylko biednych karać
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: