Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pociągi dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pociągi dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód
26-11-2019 11:38   Janusz Ludwiczak
W nocy doszło do awarii systemu kierowania ruchem na stacji Poznań Główny. Z tego powodu pociągi dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód lub Swarzędz i notowały kilkudziesięciominutowe opóźnienia.

Z tego powodu pociągi nie mogły zatrzymywać się pod dworcem Poznań Główny. Pociągi Kolei Wielkopolskich z Gułtów i Kostrzyna dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód. Dalej pasażerowie mogli korzystać z autobusów zastępczych. Pociągi notowały opóźnienia sięgające nawet 30-60 minut.

– Zmiany w komunikacji pociągów przejeżdżających przez poznański węzeł kolejowy wprowadzono po stwierdzeniu usterki systemu sterowania ruchem, która wystąpiła dziś w nocy po godz. 2:00. Natychmiast wezwano serwis techniczny. Aby maksymalnie ograniczyć zmiany, powołany został specjalny zespół pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Niektóre pociągi dalekobieżne były kierowane drogą okrężną przez Poznań Franowo, regionalne kończyły bieg na stacjach Poznań Starołęka, Poznań Wschód, Poznań Górczyn, Kiekrz, Luboń k/Poznania. Obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa oraz wzajemne honorowanie biletów komunikacji miejskiej. Informacje o aktualnej sytuacji podawane były na peronach i w pociągach – informuje Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

Kwadrans przed godz. 9 awaria została usunięta, a ruch kolejowy wznowiony na Poznań Główny, jednak dziś mogą występować jeszcze opóźnienia w kursowaniu pociągów.


Komentarze (5)

28-11-2019 12:22:16
Wujek DobraRada
W Poznaniu jest TYLKO jeden komputer sterujący? Dobra rada - KUPCIE zapasowy!
26-11-2019 16:22:09
Piotr
Czy tak trudno jest podać info przez intercom w pociągu. O 6.44 ludzie w pociągu czekali i żadnej informacji, w końcu większość opuściła pociąg.
26-11-2019 16:22:04
Piotr
Czy tak trudno jest podać info przez intercom w pociągu. O 6.44 ludzie w pociągu czekali i żadnej informacji, w końcu większość opuściła pociąg.
26-11-2019 15:57:23
Wqu....ny na maksa
To jest żenujące że usterka niby wystąpiła o 2 w nocy,i przez tyle godzin nikt nie potrafił z PLK podać do publicznej informacji żadnego komunikatu.My żyjemy w XIX wieku czy kiedy?Jak długo będziemy jeszcze traktowani jak bydło nie tylko przez PKP PLK ale także Koleje Wielkopolskie,bo należy też poinformować że KW podstawiło dzisiaj o 6.44 nie dwa składy tylko jeden pięcioczlonowy Elf 2.Ludzie stali jeden na drugim.Podobno mamy przesiadać się z aut do zbiórki mu?Co w takich sytuacjach?To nie jest pierwsza awaria na stacji Poznań Główny, znowu ktoś przyoszczędził na Poznaniu.
26-11-2019 12:24:19
R
Nie, do stacji Poznań Wschód - pociąg który planowo z Kostrzyna odjeżda o 6.44 dojechał tylko do Swarzedza i najgorze jest to, że nie było żadnej konkretnej informacji. Ktoś mówił, że bedzie stał godzinę ktoś, że dwie, więc pociąg w Swarzędzu już był prawie pusty.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

kwi

14:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Las PuszczykowoODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Wełna SkokiODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

18

kwi

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Serce od Serca" - warsztaty szycia poduszek dla kobiet po masketomii
w godz. 10:00-13:00

19

kwi

16:30
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - LKS KicinODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

Kostrzyn
Wybory uzupełniające w okręgu nr 9 do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz zarazić się koronawirusem?

TAK, to realna groźba

TROCHĘ, więc staram się zachowywać środki ostrożności

NIEZBYT, pozostanie w domu pomoże opanować epidemię

NIE, to mało prawdopodobne


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: