Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pociągi dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pociągi dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód
26-11-2019 11:38   Janusz Ludwiczak
W nocy doszło do awarii systemu kierowania ruchem na stacji Poznań Główny. Z tego powodu pociągi dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód lub Swarzędz i notowały kilkudziesięciominutowe opóźnienia.

Z tego powodu pociągi nie mogły zatrzymywać się pod dworcem Poznań Główny. Pociągi Kolei Wielkopolskich z Gułtów i Kostrzyna dojeżdżały tylko do stacji Poznań Wschód. Dalej pasażerowie mogli korzystać z autobusów zastępczych. Pociągi notowały opóźnienia sięgające nawet 30-60 minut.

– Zmiany w komunikacji pociągów przejeżdżających przez poznański węzeł kolejowy wprowadzono po stwierdzeniu usterki systemu sterowania ruchem, która wystąpiła dziś w nocy po godz. 2:00. Natychmiast wezwano serwis techniczny. Aby maksymalnie ograniczyć zmiany, powołany został specjalny zespół pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Niektóre pociągi dalekobieżne były kierowane drogą okrężną przez Poznań Franowo, regionalne kończyły bieg na stacjach Poznań Starołęka, Poznań Wschód, Poznań Górczyn, Kiekrz, Luboń k/Poznania. Obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa oraz wzajemne honorowanie biletów komunikacji miejskiej. Informacje o aktualnej sytuacji podawane były na peronach i w pociągach – informuje Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

Kwadrans przed godz. 9 awaria została usunięta, a ruch kolejowy wznowiony na Poznań Główny, jednak dziś mogą występować jeszcze opóźnienia w kursowaniu pociągów.


Komentarze (5)

28-11-2019 12:22:16
Wujek DobraRada
W Poznaniu jest TYLKO jeden komputer sterujący? Dobra rada - KUPCIE zapasowy!
26-11-2019 16:22:09
Piotr
Czy tak trudno jest podać info przez intercom w pociągu. O 6.44 ludzie w pociągu czekali i żadnej informacji, w końcu większość opuściła pociąg.
26-11-2019 16:22:04
Piotr
Czy tak trudno jest podać info przez intercom w pociągu. O 6.44 ludzie w pociągu czekali i żadnej informacji, w końcu większość opuściła pociąg.
26-11-2019 15:57:23
Wqu....ny na maksa
To jest żenujące że usterka niby wystąpiła o 2 w nocy,i przez tyle godzin nikt nie potrafił z PLK podać do publicznej informacji żadnego komunikatu.My żyjemy w XIX wieku czy kiedy?Jak długo będziemy jeszcze traktowani jak bydło nie tylko przez PKP PLK ale także Koleje Wielkopolskie,bo należy też poinformować że KW podstawiło dzisiaj o 6.44 nie dwa składy tylko jeden pięcioczlonowy Elf 2.Ludzie stali jeden na drugim.Podobno mamy przesiadać się z aut do zbiórki mu?Co w takich sytuacjach?To nie jest pierwsza awaria na stacji Poznań Główny, znowu ktoś przyoszczędził na Poznaniu.
26-11-2019 12:24:19
R
Nie, do stacji Poznań Wschód - pociąg który planowo z Kostrzyna odjeżda o 6.44 dojechał tylko do Swarzedza i najgorze jest to, że nie było żadnej konkretnej informacji. Ktoś mówił, że bedzie stał godzinę ktoś, że dwie, więc pociąg w Swarzędzu już był prawie pusty.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

22

sie

21:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
"Ciemność dnia, światła nocy" - spotkanie popularnonaukowe z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii i dziennikarzem naukowym

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: