Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Przez 20 dni raptem jechały 3 osoby" – kiepskie zainteresowanie nowym połączeniem z Gułtów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Przez 20 dni raptem jechały 3 osoby" – kiepskie zainteresowanie nowym połączeniem z Gułtów
20-11-2019 08:05   Janusz Ludwiczak
Od października funkcjonuje nowe połączenie autobusowe z Gułtów do Dominowa i Środy, jednak nie cieszy się ono zbyt dużym zainteresowaniem. Okazuje się, że przez pierwsze trzy tygodnie autobusy przewiozły zaledwie... 3 pasażerów. Na funkcjonowanie tego połączenia Gmina Kostrzyn płaci 35 tys. zł.

Od 1 października w ramach zawartego porozumienia pomiędzy gminami Dominowo i Kostrzyn funkcjonuje połączenia autobusowe z Gułtów, które umożliwia dojazd do Środy Wielkopolskiej (po dokonaniu przesiadki w Gieczu lub Dominowie). Więcej o tym w artykule: Powstało nowe połączenie autobusowe z Gułtów do Środy Wielkopolskiej.

Okazuje się, że nowe połączenie nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.

– Przez 20 dni funkcjonowania autobusem z Gułtów jechały raptem 3 osoby. Być może to się rozwinie. Jeśli nie to decyzja będzie należeć do Gminy Kostrzyn, która jest płatnikiem – mówił podczas ostatniej sesji Krzysztof Pauter, wójt gminy Dominowo.

– Umowa została podpisana do końca tego roku. Gmina Kostrzyn płaci za każdy przejechany kilometr między Nowojewem a Gułtowami. Jak na razie wielkiego tłumu pasażerów nie ma – dodaje wójt Dominowa Krzysztof Pauter.

Nowe połączenie, które obsługuje gmina Dominowo jest płatne, ale tylko na odcinku Giecz - Dominowo - Środa Wielkopolska. Pasażerowie za przejazd w jedną stronę zapłacą 8 złotych (ulgowy 6 zł), a w obie strony dwukrotnie tyle. Bilety miesięczne w obie strony kosztują 160 zł (ulgowy 110 zł).

Za przedłużenie autobusu z Dominowa do Gułtów gmina Kostrzyn ma płacić rocznie 35 tysięcy złotych.

Dodajmy, że to nie jedyne połączenie umożliwiające dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej. Od września dwa kursy linii nr 462 zostały wydłużone do Gułtów i Drzązgowa, dzięki czemu mieszkańcy mogą dojechać do Węgierskiego i dalej przesiąść się na autobus linii nr 11 jadący do Środy Wielkopolskiej. Co ciekawe przejazd kostrzyńskim "462" i średzką "11" jest darmowy.


Komentarze (3)

21-11-2019 20:05:05
Mieszkańcy
Szkoda ,że do Libartowa n1c26ie ma żadnego połączenia.
21-11-2019 15:31:36
Pasażer
Szkoda, że nie ma połączenia Czerlejna z Kleszczewem...
20-11-2019 19:19:51
.
Żartując - to chyba najdrożej transportowane powietrze w Polsce, znowu jesteśmy najlepsi. Poważnie - na podstawie jakich danych są podejmowane decyzje? Jaka jest odpowiedzialność podejmujących?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: