Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parking pod urzędem świeci pustkami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Parking pod urzędem świeci pustkami
24-10-2019 13:34   Janusz Ludwiczak
Na parkingu przed budynkiem urzędu gminy zajętych jest maksymalnie 5 na 30 miejsc postojowych. Od października za parkowanie pod kostrzyńskim ratuszem trzeba zapłacić 2 złote za każdą kolejną godzinę. Bezpłatnie można zaparkować jedynie przez pierwsze 60 minut.

Jak już pisaliśmy od 1 października pobierane są opłaty za postój samochodów na parkingu znajdującym się przed budynkiem kostrzyńskiego urzędu gminy przy ul. Dworcowej.

Za postawienie auta na parkingu pod ratuszem w poniedziałki między godz. 8 a 17 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7:00 do 16:00 zapłacimy 2 złote za każdą kolejną godziną. Parkowanie bezpłatne jest jedynie przez pierwsze 60 minut. Wjazd i wyjazd z parkingu odbywać będzie się na podstawie pobranego biletu.

Parking przed urzędem gminy może pomieścić 30 aut. Do tej pory w dni robocze w godzinach szczytu był przepełniony. Od października na parkingu tym w ciągu dnia parkuje zazwyczaj do 5 aut. Być może wprowadzenie opłat odstraszyło kierowców.

Dodajmy, że kierowcy mają do dyspozycji 46 miejsc postojowych na łączniku pomiędzy ulicami Szymańskiego i Kilińskiego. Kolejne ponad 100 miejsc jest wokół Parku Miejskiego - przy ulicy Ogrodowej i Parkowej.

Docelowo w centrum Kostrzyna ma powstać strefa płatnego parkowania. Stanie się to jednak najwcześniej za dwa lata. Więcej o tym pisaliśmy w kwietniu w artykule: W centrum Kostrzyna ma powstać strefa płatnego parkowania.<

Komentarze (17)

31-10-2019 11:59:38
Stary Kostrzyniak
Urzędnicy dla siebie mają parking w sumie za około 600 tys. zł Mieszkańcy niech płacą. A parking z fatalnym wjazdem i wyjazdem, świeci pustkami. Kto za to odpowiada?
30-10-2019 07:39:01
aGa
Powtórzę za do hak W potrzebie ludzie potrafią być kreatywni. Poznacie, gdzie da się zaparkować, chodź nawet o tym nie pomyśleliście. Jak widać na przystaniu notorycznie parkujących swoje cztery litery żuli i tuz obok swoje cztery koła parkuje kierowca wypasionego autka ( tak, tak na przystanku tuż przy wiacie) , jak widać ani jednych ani drugiego nie stać na miejsce parkingowe.
26-10-2019 17:14:34
Do Zdzich
Odnoszę wrażenie, że obserwowany jest problem z parkowaniem samochodów a nie ruchem rowerzystów. Popieram to dzisiejszym doświadczeniem - samochodów pełno, zero rowerzysty, na parkingu 4 samochody. Jak wiele dzieci dojeżdża w środku zimy, przy ujemnych temperaturach, po opadach śniegu do szkoły? Dodatkowo - urzędnicy powinni dojeżdżać do pracy rowerami lub komunikacja publiczną, nie powinny być wypłacane dodatki za wykorzystywanue prywatnych samochodów do celów służbowych, zarówno burmistrz jak i reszta urzędników wszędzie powinni podróżować komunikacją publiczną. Przecież to jest oczywiste i w Poznaniu okazało się możliwe. Wymaga tylko od władz uczciwości w stosowaniu własnych pomysłów.
26-10-2019 12:38:08
Zdzich
W cywilizowanych krajach wraz z budową kubaturowych parkingów idzie likwidacja miejsc parkingowych w ciągu jezdni, dlatego chętnie widziałbym likwidację miejsc parkingowych na całej długości ulic Dworcowej i Szymańskiego,mieszkańcom tych ulic dałbym możliwość parkowania za darmo na parkingu przed urzędem.Odblokowanie ulicy Dworcowej umożliwi wyznaczenie DDR na całej długości Dworcowej i Piasta.Zlikwiduje to problemu jazdy dzieci rowerami do szkoły a w dalszej perspektywie ograniczy ruch aut z madkami wożącymi swoje 100 kilogramowe niepełnosprawne bombelki pod drzwi szkoły.Oczywiscie wszystkie miejsca wokół rynku strefa,i likwidacja tego obskurnego parkingu na płycie.Dosyc tego zakonserwowanego od komuny układu.
25-10-2019 21:52:30
Do hak
Jak niektórzy piszą i wielu widzi, można się śmiać z żalu i opuszczać kurtynę ale nie ukryje się jednak, że parking jest pusty, a po okolicznych chodnikach nie da się przecisnąć. Czekam na strefę w rynku (o ile starczy kasy na coś więcej niż spłatę zadłużenia za tunel i ulicę do niego) i reakcję ludzi. W potrzebie ludzie potrafią być kreatywni. Poznacie, gdzie da się zaparkować, chodź nawet o tym nie pomysleliscie. A potem będzie można opuścić kurtynę.
25-10-2019 16:19:50
Do hak
Czyli żal tyłek ściska że kiedyś było za darmo a raz trzeba płacić. Kurtyna
25-10-2019 14:38:10
Do Olo
W 4 dużych firmach, w których pracowałem w Poznaniu, trzeba było płacić za parking. W 3 po prostu potrącenie z pensji, w czwartej dodane do brutto jako dodatkowe wynagrodzenie i od tego podatek. Z tego, co słyszę od znajomych z innych firm, w których pracują - albo płacą, albo "radz sobie sam". Poza tym, dlaczego za parking trzeba płacić a za jazdę komunikacją publiczną nie? Obydwa kupione że środków publicznych - czyli naszych podatków? Przy czym koszty komunikacji dużo wyższe więc partycypacji społeczna o wiele potrzebniejsza. Zwłaszcza, że ze względu na braki w budżecie podniesiono właśnie podatki od nieruchomości o 8%
25-10-2019 13:24:17
Olo
Uważam, że parking powinien być płatny, chce ktoś załatwić sprawę w urzędzie - do godziny się "wyrobi", więc nie zapłaci, na tym miało to polegać, a nie parkowanie i blokowanie miejsca przez cały dzień, a co do parkingu przy ul Piasta.. niech mi ktoś powie, czy parkując pod swoim miejscem zatrudnienia muszą płacić jeszcze za miejsce postoju, bo ja nikogo takiego nie znam.
25-10-2019 13:05:16
aGa
Parking pod urzędem świeci pustkami, a Poznańską od ING do sklepu "U dziadka" przejśc nie można. Chodniki zajęte przez parkujące samochody.
25-10-2019 08:46:15
Do Hak
Ależ proszę bardzo, proszę parkować i płacić. Natomiast nie jest tak, że wszystko za darmo się należy. Jest tak, że to jest ta władza, która postanowiła pobierać opłaty za parking od zawsze darmowy. Dodatkowo, pobiera opłaty tylko od części osób przebywajacych w urzędzie. Tych parkujacych od Dworcowej. Ci parkujacych na parkingu od Piasta nie płacą. Skąd taka dyskryminacja? Parkujmy na parkingu od Piasta? Kto jest ważniejszy? Pracownik urzędu i władza, czy mieszkaniec? Jak chcecie to się godzcie się na przywileje władzy
25-10-2019 00:13:07
Hak
Parkingi powinny być płatne. W Swarzędzu zawsze był problem z parkowaniem, są parkometry i nie ma problemu. Wolę zapłacić 2 zł niż jeździć dookoła rynku i szukać miejsca. Ale mieszkańcy Kostrzyna nauczyli się dobrego, wszystko za darmo bo się należy...
24-10-2019 23:59:21
Tak...
My tu gadu gadu, a radni z Nowego Oblicza Gminy właśnie nam podnieśli podatek od nieruchomości o 8%. A p. zastępca burmistrza zapowiedział, że w przyszłym roku będzie głosowana nowa taryfa za wody i ścieki i dał do zrozumienia, że też będzie podwyżka. Dlaczego? ponieważ są potrzebne pieniądze na inwestycje (to już moja dopowiedz - np. trzeba wprowadzić płatny parking na rynku) i nauczycieli. I tak sobie wybraliście, ludzie.
24-10-2019 21:55:19
Tak..
Rzeczywiście, 100 miejsc przy parku koło PKP lub 46 przy Szymańskiego ma ogromne znaczenie, kiedy wybieram się do ING... Litości... Co do faktu, że parking jest pusty. Nikomu nie przychodzi do głowy, że to pokazanie, co ludzie sądzą o płatnym parkingu? Ciekawe, jak ludzie zareagują na płatny parking wokół rynku. Ja tam do apteki już nie pojadę. Chyba, że będę parkował na zakazie pod kamerą jak ten czarny Volkswagen Touran (nota bene notorycznie). Swoją drogą, chyba trzeba te kamery wymienić, bo Policja nic w nich nie widzi.
24-10-2019 19:54:22
Zielarz
Przede wszystkim trzeba postawić przed wjazdem informację, że pierwsza godzina darmowa a pozostałe po 2 złote, a nie ten szalony, nieczytelny regulamin
24-10-2019 16:59:13
Jeki
Moim zdaniem ten parking jest prywatny, najbardziej się cieszą mieszkańcy wynajmowanych lokali z naprzeciwka Pewnie mają najemcy większy zysk Bo to oni pogodzinach. Sobota. Niedziela. Po17 parkują Piękny gest gminy brawo.
24-10-2019 16:55:15
Ola
Kostrzynskim biedakom żal 2 zł na parking. Śmieszne a zaraz tragiczne.
24-10-2019 14:02:19
Janek
Koniecznie trzeba przestawić betonową ławkę aby ułatwić wjazd na parking. Aktualnie jest to bardzo utrudnione i kwestią czasu jest aż ktoś uszkodzi sobie tam samochód.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

12:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Unia II Swarzędz

25

wrz

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Jagodno
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

26

wrz

18:30
SKAŁOWO, bar
Zebranie wiejskie Sołectwa Skałowo
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

19:30
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Siekierki
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

[ wszystkie ]

Sonda
Kogo poprzesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

lista 1 – Bezpartyjni Samorządowcy

lista 2 – Trzecia Droga

lista 3 – Nowa Lewica

lista 4 – Prawo i Sprawiedliwość

lista 5 – Konfederacja

lista 6 – Koalicja Obywatelska

nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: