Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

82 szachistów zagrało o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
82 szachistów zagrało o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
09-10-2019 00:30   Janusz Ludwiczak
W sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piasta w Kostrzynie odbyły się IX Mistrzostwa Szachowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Do rywalizacji przystąpiło 82 zawodników podzielonych na cztery kategorie: do lat 8, 12 i 16 oraz w kategorii open. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim siedmiorundowym (wyjątek stanowiła grupa do lat 16, w której było pięć rund) z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika.

Organizatorem turnieju była Gmina Kostrzyn wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Goniec" Kostrzyn oraz Szkołą Podstawową nr 1 a także przy współpracy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

– Do rywalizacji przystąpiło 82 zawodników podzielonych na cztery kategorie : do lat 8, do lat 12, do lat 16, open. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim siedmiorundowym (wyjątek stanowiła grupa do lat 16, w której było pięć rund) z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika – wyjaśnia Piotr Smoliński z Uczniowskiego Klubu Sportowego Goniec Kostrzyn.

W kategorii najmłodszej do lat 8 najlepszy okazał się Michał Górecki z LKS "Chrobry" Gniezno. Wśród szachistów do 12 lat pierwsze miejsce zajął Kornel Garwacki z UMKS "Na Pięterko" z Poznania, a w grupie do lat 16 zwyciężył Filip Łąkowski z UKS "Goniec" Kostrzyn. Z kolei w grupie open na podium znalazł się Mateusz Różański z Wielkopolskiego Klubu Szachowego.

Dla wszystkich zawodników przygotowano słodki poczęstunek. Najlepsi z nich otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy grup dodatkowo puchar. W grupie najmłodszej wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia.

W czasie trwania turnieju eksponowana była wystawa Muzeum Archeologicznego w Poznaniu pod tytułem "Szachy w średniowieczu - średniowiecze w szachach".

– Zaprezentowano plansze przedstawiające historię powstania szachów i różne ciekawostki z nimi związane. Wśród eksponatów zobaczyć można było m.in. wierną kopię słynnych szachów sandomierskich oraz kopię szachów ze szkockiej wyspy Lewis. Te pierwsze pochodzą z XII w. a odkryte zostały w 1962 r. podczas badań wykopaliskowych na Wzgórzu św. Jakuba w Sandomierzu. Wykonano je z poroża jelenia. Drugie pochodzą z podobnego okresu, wyrzeźbione zostały z kłów morsa. Wystawa możliwa była z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Grzegorza Banaszaka oraz dzięki uprzejmości kierownik Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, Agnieszki Stempin – zaznacza Piotr Smoliński.

IX Mistrzostwa Szachowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn – WYNIKI:

Grupa do lat 8 (37 zawodników)
I m. Michał Górecki - LKS „Chrobry” Gniezno
II m. Jakub Pabiszczak – MUKS MDK Śródmieście Wrocław
III m. Paweł Korbacz - UMKS „Na Pięterku” Poznań
XVII m. – Tymoteusz Wrzyszcz (UKS „Goniec” Kostrzyn) – najlepszy zawodnik z gminy Kostrzyn

Grupa do lat 12 (25 zawodników)
I m. Kornel Garwacki - UMKS „Na Pięterku” Poznań
II m. Lena Frąckowiak - LKS „Chrobry” Gniezno
III m. Oskar Radwański - LKS „Chrobry” Gniezno
XV m. Szymon Banaszak (UKS „Goniec” Kostrzyn) – najlepszy zawodnik z gminy Kostrzyn

Grupa do lat 16 (6 zawodników)
I m. Filip Łąkowski - UKS „Goniec” Kostrzyn
II m. Piotr Franc - UMKS „Na Pięterku” Poznań
III m. Jagna Smolińska - UKS „Goniec” Kostrzyn

Grupa open (14 zawodników)
I m. Mateusz Różański – Wielkopolski Klub Szachowy
II m. Jakub Zgarda - MUKS „Wieża Kórnicka” Kórnik
III m. Kordian Adamczyk – Korzybie
IV m. Mikołaj Nowaczyk – najlepszy zawodnik z gminy Kostrzyn reprezentujący KSz LECH-WSUS Poznań
V m. Mikołaj Spiżewski - UKS „Goniec” Kostrzyn


Fot: Krzysztof Łąkowski, Piotr Smoliński

ZOBACZ TAKŻE: Biegając grali w szachy

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

11:00
Sanniki
"Dzikie dziedzictwo" - spacer badawczy południową częścią Kasztelanii Ostrowskiej: grzyby
zbiórka na przystanku autobusowym w Sannikach

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

17:00
Kostrzyn
Capstrzyk - 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Kostrzyna, Nekli i okolic
▶️godz. 16.45 - zbiórka uczestników na placu przed SP 1 ul. Piasta
▶️godz. 17.00 - formowanie szyku i wymarsz Przem

21

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

paź

15:30
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Liga Tenisa Stołowego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: