Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

To nie był dobry weekend dla piłkarzy {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
To nie był dobry weekend dla piłkarzy {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
13-09-2023 05:54   Janusz Ludwiczak
Jedynie drugiej Lechii udało się pokonać rywali. Na konta pozostałych drużyn nie trafił ani jeden punkt.

W weekend wszystkie drużyny zagrały na własnych boiskach. Grająca w piątej lidze reprezentacja 1922 Lechia Kostrzyn przegrała 0:2 z Olimpią Koło. Goście już w 16 minucie strzelili pierwszego gola. Druga bramka padła w drugiej połowie (64 min). Niestety Lechistom nie udało się strzelić ani jednego gola.

Tym samym Lechia Kostrzyn spadła z 4 na 6. miejsce w tabeli V ligi i po 5 rozegranych meczach zespół ma na swoim koncie 9 punktów za 3 zwycięstwa i 2 porażki oraz bilans 11 bramek strzelonych i 7 straconych.

Wygraną pochwalić może za to się reprezentacja drugiej Lechii, która w trzeciej kolejce pokonała 6:1 KS 1999 Łopuchowo. Już w pierwszej połowie gospodarze strzeli rywalom aż cztery gole. Bramki strzelili: Fabian Kaźmierczak (13 min), Filip Kwiatkowski (28 min), Adam Goliński (35 min) i Łukasz Figiel (42 min). 10 minut po przewie kolejnego gola strzelił ponownie Filip Kwiatkowski (55 min.), a pod sam koniec padł szósty gol dzięki trafnemu strzałowi Adama Piaskowskiego (w 82 min.). Ze strony gości jedyna bramka padła w 62 minucie meczu.

Lechia II awansowała z 7 na 6. miejsce w klasyfikacji A klasy zyskując trzy dodatkowe punkty (po 3 meczach: 6 punktów, 2 zwycięstwa, 1 przegrana, bramki: 11-9).

Aż 5 bramek strzelili rywale obu drużynom grającym w klasie B. W sobotę Maratończyk Brzeźno przegrał 1:5 z reprezentacją Fara Pelikan Żydowo. Z kolei w niedzielę KS Błękitni Psary Polskie pokonali 5:0 GKS Gułtowy. Od 55 minuty gułtowianie grali w osłabieniu, po tym jak Paweł Kamiński otrzymał czerwoną kartkę za faul.

GKS Gułtowy zajmuje 6 miejsce w tabeli klasy A (spadek z 4. miejsca) z 3 punktami, 2 zwycięstwami i 1 przegranymi (10 bramek strzelonych, 8 straconych). Maratończk Brzeźno jest trzy oczka niżej – na 9. miejscu (spadek z 7. pozycji) – z tylko 1 punktem za remis (5 bramek strzelonych, 13 straconych).

Dziś na stadionie przy ul. Sportowej w Kostrzynie Lechiści zagrają ze Zjednoczonymi Trzemeszno w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Natomiast ligowe spotkania praktycznie wszystkie drużyny z gminy Kostrzyn zagrają na wyjazdach z liderami każdej z tabel danej ligi. W sobotę o 15:00 w Ślesinie Lechia zmierzy się z tamtejszym LKS-em. Również w sobotę zagrają: Maratończyk Brzeźno z Unią Swarzędz II oraz GKS Gułtowy z Farą Pelikan Żydowo.
Z kolei druga Lechia w niedzielę o godz. 11:00 w Kostrzynie rozegra mecz ze Zjednoczonymi Września.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Lechia Kostrzyn II, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.

Fot: Janusz Ludwiczak